Wiadomości

O bezpieczeństwie nie tylko w szkole. Policjanci edukowali w kinie

Data publikacji 15.11.2019

W minioną środę słupscy policjanci spotkali się z przedszkolakami z Redzikowa i Siemianic. Miejscem spotkania tym razem było kino, do którego dzieci wybrały się, aby obejrzeć bajkę. Przedsmakiem seansu była rozmowa o bezpieczeństwie i omówienie zagrożeń dotyczących tej grupy wiekowej. Dzieci nie kryły zaskoczenia z wizyty policjantów, z którymi do tej pory widziały się w szkole.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku współpracują ze słupskim Multikinem w ramach poprawy bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Wizyta blisko stu osobowej grupy przedszkolaków z terenów powiatu słupskiego na bajce „Psi Patrol” była odpowiednią okazją do kontynuowania tych działań. Najmłodsi w oczekiwaniu na seans kinowy dowiedzieli się od funkcjonariuszy o tym, w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po chodniku, a także co zrobić, aby być widocznym na drodze. Policjanci uczyli dzieci jak powinny zareagować z przypadku zagrożenia i pod jakim numerem telefonu należy szukać pomocy. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

                                                    

Do przekazania wiedzy dzieciom funkcjonariusze wykorzystali ekran kinowy, na którym prezentowali obrazki pokazujące prawidłowe zachowania. Najmłodsi z uwagą uczestniczyli w spotkaniu, a po zakończonej lekcji mogli obejrzeć wyczekiwaną bajkę.