Wiadomości

Wymuszali wejście do sklepu po piwo. Zostali surowo ukarani

Data publikacji 06.04.2020

Policjanci słupskiej drogówki surowo ukarali dwóch mężczyzn, którzy wymuszali na właścicielu sklepu wejście na zakupy, pomimo iż w środku przebywały już 3 osoby. Dwaj słupszczanie w wieku 25 i 50 lat chcieli kupić piwo i nieważne dla nich były obowiązujące obostrzenia. Do ich rozsądku przemówili dopiero policjanci, których o nieporozumieniach powiadomił właściciel sklepu. Za nieprzestrzeganie przepisów mężczyźni zostali ukarania mandatami karnymi w wysokości po 500 zł.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali informację o nieporozumieniach, do których miało dojść pomiędzy właścicielem jednego z osiedlowych sklepów a klientami. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie ustalili, że dwóch mężczyzn w wieku 25 i 50 lat usilnie próbuje wejść do osiedlowego sklepu, w którym zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami aktualnie przebywa odpowiednia ilość osób. Tłumaczenia klientów były nie do przyjęcia. Powiedzieli policjantom, że musieli kupić piwo.

Funkcjonariusze przypomnieli mężczyznom o aktualnie obowiązujących przepisach w związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce. Zwrócili uwagę na ich nieodpowiedzialne i wykraczające poza normy społeczne zachowanie. Konsekwencją złamania prawa było nałożenie mandatów karnych w wysokości po 500 zł każdy.


Policja przypomina treść art. 54 kodeksu wykroczeń, który brzmi ,,Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.