Policjanci dziękują obywatelom - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Słupsku

Wiadomości

Policjanci dziękują obywatelom

Data publikacji 22.05.2020

Komendant Miejski Policji w Słupsku mł.insp. Tomasz Hintz podziękował za udzielenie pierwszej pomocy i za ujęcie nietrzeźwego kierującego. Listy gratulacyjne dotarły do mężczyzn, którzy w ostatnim czasie zasłużyli się na rzecz drugiego człowieka. Z powodu obecnie panującej sytuacji w Polsce, tym razem forma podziękowań była inna niż zazwyczaj. Jeden z mieszkańców wyjął je ze skrzynki pocztowej, a drugi przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności odebrał od funkcjonariusza z komendy.

W środę szef słupskich policjantów przekazał słowa uznania dla mieszkańca Słupska i Ustki, którzy w ostatnich dniach pokazali, że życie, zdrowie i bezpieczeństwo innych osób jest im bliskie. 7 maja jeden z mieszkańców udzielał pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, drugi natomiast 16 maja uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Brak możliwości złożenia osobistych podziękowań nie ograniczył komendanta do odłożenia tematu na później. Jeden z bohaterów znalazł list gratulacyjny w skrzynce pocztowej, a drugi przy zachowaniu środków ostrożności odebrał od policjanta słupskiej komendy.

Do podziękowań przyłączyli się również policjanci, którzy przyjechali na miejsca opisywanych zdarzeń. Mundurowi wysoko ocenili profesjonalizm i prezentowane postawy obywatelskie. Każda pomoc niesiona drugiemu człowiekowi i każda reakcja na zachowanie niezgodne z prawem dowodzą, że los innych ludzi jest bliski nie tylko policjantom, ale też mieszkańcom naszego regionu.