Wiadomości

Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów sanitarnych

Data publikacji 22.05.2020

Przed nami kolejny weekend majowy. O bezpieczeństwo na ulicach powiatu słupskiego zadbają policjanci wspierani przez inne służby mundurowe. Funkcjonariusze nadal będą reagować na niestosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystko po to, by pohamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy, że troska o zdrowie i życie jest naszą wspólną sprawą. Nie zapominajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia wciąż wysokie.

Panujący w Polsce stan pandemii motywuje policjantów do wzmożonych działań w zakresie zwalczania niewidzialnego wroga. Dotychczasowa praca służb mundurowych na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19 przynosi pożądany efekt. Od dawna na terenie powiatu słupskiego nie stwierdzono nowych przypadków zakażeń. Ta świadomość nie zwalnia nas jednak z obowiązku przestrzegania przepisów. Wirus jak i ryzyko zarażenia nim wciąż są duże. W trosce o utrzymanie wysokiego poziomu zdrowia mieszkańców policjanci wspierani przez inne służby mundurowe nadal będą reagować na niestosowanie się do obowiązujących przepisów.


Wzorem minionych weekendów funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku będą prowadzić wzmożone działania i kontrole osób, które nie stosują się do obowiązujących obostrzeń. W najbliższych dniach funkcjonariusze obejmą nadzorem miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Pamiętajmy, że kluczem do zdrowia jest odpowiedzialne podejście do zagrożenia i stosowanie się do zaleceń sanitarnych.
Poziom odpowiedzialności będą sprawdzać mundurowi, którzy w sytuacjach zaniedbań będą wyciągać konsekwencje prawne.

Pamiętajmy, że maseczka pod brodą nie uchroni nas przed wirusem. Wszyscy, poza określonymi grupami osób mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. W przestrzeni publicznej nadal obowiązuje utrzymywanie od siebie bezpiecznej odległości ok. 2 m. Zadbajmy też o bezpieczeństwo w restauracjach. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie nawzajem, przestrzegajmy obowiązujących przepisów i nie lekceważmy zaleceń sanitarnych.