Wiadomości

Kolejne osoby straciły prawo jazdy. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu

Data publikacji 29.05.2020

Wczoraj policjanci słupskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy. Powodem 7 interwencji było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Sprawcy zostali ukarani mandatami i otrzymali po 10 punktów karnych, a przez najbliższe 3 miesiące nie mogą kierować pojazdami mechanicznymi. W 1 przypadku mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze apelują o zdjęcie nogi z gazu.

Policjanci słupskiej drogówki codziennie dbają o zapewnienie bezpieczeństwa na drodze i reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Podczas wczorajszej służby policjanci zatrzymali 7 praw jazdy osobom, które rażąco przekroczyły prędkość. Wyniki pomiarów kierujących w wieku od 23 do 53 lat wynosiły od 105 do 130 km/h. W 6 przypadkach policjanci nałożyli mandaty i punkty karne, a w 1 skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci ponownie apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą. Statystycznie prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy o stosowaniu się do ograniczeń. 

W samym maju na terenie powiatu słupskiego policjanci słupskiej drogówki ujawnili blisko 40 rażących naruszeń prędkości. W tym okresie zdarzyły się 2 wypadki, w których zginęły 3 osoby, a prawdopodobnie przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci zapowiadają nieustanne kontrole drogowe i stanowcze reakcje na nieprzestrzeganie przepisów.