Wiadomości

O bezpieczeństwo na drodze dbali funkcjonariusze na służbie i policjant w czasie wolnym

Data publikacji 01.06.2020

W miniony weekend funkcjonariusze słupskiej komendy interweniowali wobec 79 osób, które przekroczyły dopuszczalną prędkość i uniemożliwili jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. 1 z nich został ujęty przez policjanta będącego w czasie wolnym od służby. W większości przypadków policjanci nałożyli mandaty karne. Sprawcy przestępstw odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 i do 3 lat więzienia.

W miniony weekend słupscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które podejrzewali o popełnianie przestępstw i wykroczeń drogowych. Będąc w stanie nietrzeźwości, za kółko pojazdów zdecydowały się wsiąść 3 osoby w wieku od 48 do 71 lat. Wyniki ich badań wskazywały, że w organizmach mają od blisko 2 do ponad 2 promili alkoholu. Blisko 80 osób przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego 1 z nich o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.


Nietrzeźwy 48-letni mężczyzna został ujęty przez policjanta będącego po służbie. Funkcjonariusz zareagował na blokowanie wjazdu przez kierującego pojazdem marki Daewoo, na co zwrócił uwagę. W trakcie komunikacji policjant wyczuł od mężczyzny alkohol, odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. O sytuacji powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w organizmie.


Pozostali nietrzeźwi to mężczyźni w wieku 68 i 71 lat, którzy wsiedli za kółko, mając w organizmie blisko 2 i ponad 2 promile alkoholu. 68-latek kierował ciągnikiem rolniczym pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a 71-latek kierował pojazdem osobowym marki Skoda. Oboje doprowadzili do zdarzeń drogowych.


Osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość, w zdecydowanej większość zostały ukarane mandatami karnymi. Jedna z nich utraciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Przed sądem wkrótce odpowiedzą mężczyźni, którzy kierowali pojazdami, będąc w stanie nietrzeźwości i kierując pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Te przestępstwa zagrożone są karą do 2 i do 3 lat więzienia.