Kolejni nietrzeźwi odpowiedzą za jazdę po alkoholu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Słupsku

Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi odpowiedzą za jazdę po alkoholu

Data publikacji 07.09.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wyeliminowali z dróg kolejne osoby, które kierowały pojazdami, będąc w stanie nietrzeźwości. Sprawcy to mężczyźni w wieku od 23 do 38 lat, którzy w organizmach od blisko 2 do ponad 3 promili alkoholu. Wszyscy wkrótce usłyszą zarzuty. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

W miniony weekend słupscy policjanci ujawnili trzech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich to 38-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W kolejnym przypadku policjanci mieli do czynienia z 35-letnim mieszkańcem powiatu słupskiego, u którego badanie alkomatem wykazało wynik ponad 3 promile alkoholu. Trzeci nieodpowiedzialny kierowca to 23-letni mieszkaniec Słupska, który w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Kontrole, w których trakcie policjanci ujawnili nietrzeźwych, odbyły się na terenie Słupska i powiatu słupskiego.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Przypominają, że pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem. Pamiętajmy, że konsekwencje bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych przypadkowych osób poruszających się po drodze.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.