Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


23-latkowie zatrzymani za kradzieże perfum
( Słupsk, 08.01.2018 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 23-letnim mieszkańcom powiatu słupskiego i lęborskiego, zatrzymanym za kradzieże sklepowe. Sprawcy w okresie przedświątecznym ukradli z miejscowych galerii handlowych perfumy o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Teraz policjanci ustalają czy zatrzymani mieli związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Policjanci ze Słupska otrzymali zgłoszenie o kradzieżach w jednej z miejscowych perfumerii. Kryminalni zajmując się tą sprawą i zbierając dowody przestępstwa zabezpieczyli monitoringi sklepowe, z których wynikało, że związek z kradzieżami kosmetyków mają dwaj młodzi mężczyźni. Policjanci ustalili, iż złodzieje działali co najmniej od listopada do końca 2017 roku. Najczęściej kradli markowe perfumy i jak ustalili funkcjonariusze kwota strat sklepu to conajmniej 3-tysiące złotych. Śledczy mając zabezpieczone z monitoringu sklepowego wizerunki sprawców rozpoczęli pracę nad ustaleniem ich tożsamości. Intensywne działania doprowadziły do potwierdzenia, że sprawcami są 23 - latkowie, jeden ze Słupska, a drugi z powiatu lęborskiego. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W piątek przedstawione im zostały zarzuty, za które grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Teraz funkcjonariusze mając zebrany materiał dowodowy ustalać czy podejrzani 23-latkowie mieli związek z innymi podobnymi przestępstwami oraz gdzie trafiły skradzione perfumy. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone