Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci zatrzymali siedem osób - sprawa włamań do kilkunastu samochodów wyjaśniona
( Słupsk, 22.02.2018 )

Policjanci z I Komisariatu w Słupsku w jednym z pokoi hotelowych w Słupsku zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 40 - lat podejrzewanych o włamania do samochodów. W pomieszczeniu tym śledczy zabezpieczyli worki z kradzionymi elektronarzędziami, drobnym sprzętem elektronicznym, radiami głośnikami i nawigacjami samochodowymi. Za włamania ustalonym sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku otrzymali kilkanaście niepokojących zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach z wnętrza samochodów. Jak się później okazywało, w kilku przypadkach złodzieje mieli ułatwione zadanie ponieważ, właściciele pozostawiali w pojeździe niedomknięte drzwi bądź zostawiali wewnątrz na tzw. widoku przedmioty, które powodowały zainteresowanie wśród włamywaczy. Funkcjonariusze zajmując się tymi sprawami zbierali wszystkie możliwe informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców tych przestępstw. Kryminalni z Komisariatu I w Słupsku wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami.

W trakcie realizacji ustaleń funkcjonariusze weszli do jednego z hoteli w Słupsku gdzie zastali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat.

Podczas dalszych czynności w pokoju hotelowym funkcjonariusze zabezpieczyli worki z kradzionymi elektronarzędziami, drobnym sprzętem elektronicznym, radiami głośnikami i nawigacjami samochodowymi. Całość odzyskanych przedmiotów, po ustaleniu ich właścicieli zostanie im przekazana. Wczoraj policjanci przesłuchiwali zatrzymanych mężczyzn.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły przedstawić zarzuty trzem z zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i aresztował dwóch podejrzanych na okres 2 miesięcy.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone