Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Burmistrz Ustki gratuluje policjantom
( Słupsk, 20.03.2018 )

Młodszy aspirant Wojciech Szołtysik i sierżant sztabowy Andrzej Paul z Komisariatu Policji w Ustce otrzymali z rąk Burmistrza Jacka Graczyka gratulacje i podziękowania za ofiarną interwencję, w trakcie której uratowali życie tonącemu mężczyźnie.

Przypomnijmy to zdarzenie.

Dyżurny Komisariatu Policji w Ustce otrzymał zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu mężczyzny stojącego przy barierkach ochronnych w usteckim porcie. Barierki te oddzielały kanał portowy od chodnika. Natychmiast w tamto miejsce pojechał patrol policji. Mundurowi sprawdzili cały odcinek nadbrzeża od stoczni aż do tzw. kładki łączącej stronę wschodnią i zachodnią portu w Ustce. Dociekliwość policjantów i chęć wyjaśnienia tego zgłoszenia spowodowała, że skierowali się w stronę biegnącego w morze molo. Idąc tamtędy w pewnym momencie usłyszeli krzyki dobiegające z kanału portowego. Natychmiast pobiegli w tamtym kierunku i używając latarek, świecąc po wodzie, zauważyli w niej topiącego się człowieka. Ofiarnie działając policjanci zeskoczyli na boczny betonowy podest i stamtąd rozpoczęli akcję ratunkową. Topiący się mężczyzna znajdował się kilka metrów od usypanych przy molo kamieni i stamtąd policjanci próbowali go wyciągnąć. Z uwagi na fale i silny nurt wody odciągający go od brzegu akcja ratunkowa był niezwykle utrudniona. Policjanci jednak trzymając się za ręce i asekurując się wzajemnie po kilku próbach wyciągnęli z wody topiącego się mężczyznę.

Opisywana interwencja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców regiony ale także władz Miasta Ustka. W miniony piątek, burmistrz Ustki , Jacek Graczyk spotkał się z policjantami, którzy uratowali tonącego w kanale portowym mężczyznę.

-Młodszy aspirant Wojciech Szołtysik i sierżant sztabowy Andrzej Paul wykazali zaangażowanie i profesjonalizm w pełnieniu służby, a ich natychmiastowa reakcja na zagrożenie życia zasługuje na uznanie. Gratulujemy tym policjantom, życząc im dalszej, udanej drogi zawodowej - mówił w trakcie uroczystości burmistrz.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone