Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Gratulacje dla dzielnicowego Rafała Bogdanowskiego od Prezydenta Słupska
( Słupsk, 20.03.2018 )

Aspirant Rafał Bogdanowski, dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Słupsku otrzymał list gratulacyjny i nagrodę pieniężną od Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia. Uroczystość odbyła się w słupskim ratuszu i była wynikiem ofiarnej interwencji dzielnicowego, który dwa tygodnie temu wyprowadził z płonącego budynku głuchoniemą kobietę.

Przypomnijmy to zdarzenie.

W piątek 9 marca br. w jednym z mieszkań w budynku mieszkalnym przy ulicy Konarskiego w Słupsku wybuchł pożar. Jednymi z pierwszych na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w tym dzielnicowy tamtego rejonu, asp. Rafał Bogdanowski. Policjanci zabezpieczając teren akcji gaśniczej współpracowali ze strażakami podczas ewakuacji mieszkańców tego budynku. Funkcjonariusze i służby ratownicze sprawnie działając głośno alarmowali o grożącym niebezpieczeństwie. Ewakuowano łącznie 50 osób. Będący na miejscy pożaru dzielnicowy asp. Rafał Bogdanowski, wśród osób uratowanych nie widział jednej z mieszkanek tego bloku, starszej pani, którą czasem podczas obchodu swojego rejonu służbowego odwiedzał. Osoba ta jak twierdził jest głuchoniema. Mając podejrzenie, że nie słyszała komunikatów służb ratowniczych o opuszczeniu mieszkań, policjant bez wahania wszedł do zadymionego budynku w jej poszukiwaniu. Po wejściu do mieszkania zastał ją półprzytomną, leżącą w przedpokoju. Natychmiast przez radiostację poinformował służby ratownicze, z którymi wspólnie wyprowadził z płonącego domu głuchoniemą kobietę. Poszkodowana z objawami zaczadzenia przewieziona została do słupskiego szpitala.

Pokrzywdzona słupszczanka po wyjściu ze szpitala przyszła do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podziękować dzielnemu policjantowi za ocalenie jej życia.

Interwencja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców regionu ale także władz Miasta Słupska. W spotkaniu z Prezydentem wziął udział p/o Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł. Insp. Tomasz Majkowski. W trakcie uroczystości Prezydent Biedroń podkreślił rolę jaką policja sprawuje w społeczeństwie.

-ten przykład po raz kolejny pokazuje jaką ważną funkcję społeczną pełni Policja, jak ważną służbę w naszym mieście pełnią policjanci -tymi słowami z uznaniem zwrócił się Prezydent do Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

Szczególnie Prezydent podziękował dzielnicowemu Rafałowi Bogdanowskiemu za zaangażowanie w służbie i bohaterstwo. Doceniając prace funkcjonariusza wręczył list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną.

Gratulujemy

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone