Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci wręczyli nagrody uczestnikom "41 finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"
( Słupsk, 30.04.2018 )

kom. Lesław Kot z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej wziął udział w przygotowaniu i organizacji powiatowych eliminacji 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w Słupsku. Podczas finałów organizatorzy wręczyli dzieciom nagrody i gratulacje z osiągniętych wyników.

Ideą "Turnieju BRD" jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Efekt będzie osiągnięty poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich -wzajemnych zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zachęcanie do używania roweru jako środka transportu.-mówił komisarz Lesław Kot podczas uroczystości otwarcia 41 edycji turnieju.

Tegoroczny turniej był wieloetapowy. Na początku kwietnia odbyły się wstępne eliminacje aby w miniony czwartek w szkole podstawowej nr 10 w Słupsku spotkali się najlepsi z regionu słupskiego. Reprezentanci szkół najpierw rozwiązywali test wiedzy, aby następnie w kolejnej konkurencji walczyć na rowerach z torem przeszkód. Po zebraniu punktacji z obu konkurencji komisja wyłoniła zwycięzców.

Wyniki Turnieju wśród szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10

Wyniki Turnieju wśród szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4

II miejsce - Gimnazjum nr 5

III miejsce - Gimnazjum nr 2

Wyłonieni w powiatowym finale tegoroczni zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w Gdańsku. Jak potwierdzają wyniki wszystkich etapów słupskiego turnieju BRD, przygotowanie teoretyczne i praktyczne młodych ludzi - uczestników turnieju, było ponownie na bardzo wysokim poziomie. Zdaniem komisarza Lesława Kota, który reprezentował w jury Komendę Miejską Policji w Słupsku - Tak wysoki poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa, świadczy o wzroście świadomości wśród młodzieży i jesteśmy przekonani, że będzie owocował w przyszłości mniejszą liczbą zdarzeń drogowych.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone