Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Europejski piknik z policjantami w Słupsku
( Słupsk, 25.05.2018 )

W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, poznający ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Inicjując i organizując niezbędne działania, angażują do tego zarówno instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne. Dzielnicowi to policjanci, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń. Dzielnicowy to także policjant pierwszego kontaktu. Dzielnicowy pomaga w sprawach drobnych, jak i poważnych.

Doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe są podstawowymi czynnikami, które powinny decydować o doborze policjanta na stanowisko dzielnicowego. Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” powinien mieć wiedzę nie tylko „typowo policyjną”, ale także z zakresu socjologii, psychologii, resocjalizacji i pedagogiki oraz prawa (nie tylko karnego). Musi posiadać również umiejętności łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz wzbudzać zaufanie w społeczeństwie. Wymogi formalne jakie musi spełnić dzielnicowy to minimum wykształcenie średnie, w służbie stałej, pozytywna opinia przełożonego.

„Plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim” został zorganizowany w celu wyłonienia dzielnicowego, który ma największy i najszerszy kontakt ze społeczeństwem, a także który zyskał zaufanie lokalnej społeczności m.in. poprzez niesioną pomoc w rozwiązywaniu problemów obywateli. Możliwość oddawania głosów na dzielnicowego będzie uruchomiona od 21 maja 2018 roku i zakończy się 30 czerwca 2018 roku. Obywatele mogą oddawać głosy poprzez zaznaczenie dzielnicowego, który w ich poczuciu jest najbardziej aktywny, a przez to najbardziej popularny.

Głosy można oddawać poprzez wejście na stronę www danej KMP / KPP i przez zakładkę dot. plebiscytu wejść na listę dzielnicowych, znaleźć konkretnego dzielnicowego i oddać na niego głos poprzez „kliknięcie”. Najbardziej popularny dzielnicowy, czyli ten który zdobędzie najwięcej głosów wśród społeczeństwa wygra plebiscyt i zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Podobne plebiscyty są przeprowadzane w prawie wszystkich województwach naszego kraju.

LINK DO PLEBISCYTU: https://pomorska.policja.gov.pl/ankieta2018.php

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone