Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Dzień Dziecka ze słupskimi policjantami
( Słupsk, 05.06.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku aktywnie włączyli się do zorganizowanych przez różnego rodzaju instytucje festyny z okazji Dnia Dziecka. Dzieci w nich uczestniczące miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów, zobaczyć tresurę psów służbowych czy też sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze na profesjonalnie przygotowanym torze.

W miniony piątek, tereny szkół i placówek kulturalnych w całym powiecie słupskim z okazji Światowego Dnia Dziecka zmieniły się w ogromne place zabaw. Wszystkie dzieci, które tam były ze swoimi rodzicami, mogły wziąć udział w różnego rodzaju integracyjnych zabawach, zawodach czy plastyczno- muzycznych warsztatach. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, organizatorzy zaprosili policjantów z Komendy Miejskiej w Słupsku, którzy podczas festynów oprócz prezentacji sprzętu policyjnego opowiadali dzieciom i ich rodzicom na czym polega ich służba. Przewodnicy psów służbowych słupskiej komendy miejskiej opowiadali dzieciom na czym polega tresura tych zwierząt i prezentowali ich wyuczone umiejętności. Policjanci włączając się do współorganizacji tego typu festynów, zachęcają starszą młodzież do tego aby w przyszłości zostać policjantem. Funkcjonariusze podczas prelekcji uczą najmłodszych szacunku do przestrzegania zasad.

Atrakcją były także akcje znakowania rowerów, pokazy radiowozów i motocykli na tle których praktycznie każdy z radością robił sobie pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone