Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Miejskiej w Słupsku oddawali krew
( Słupsk, 08.06.2018 )

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oddawali wczoraj krew dla osób potrzebujących. Przed Komisariatem Policji w Słupsku na ul Reymonta zaparkowany był autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się krwiodawców. W akcję zbiórki krwi włączyli się także dzielnicowi, którzy wręczając ulotki zachęcali mieszkańców Słupska do oddania krwi na szczytny cel.

Dotychczas wszystkie akcje policjantów związane ze zbiórką krwi odbywały się na osiedlu Zatorze gdzie znajduje się siedziba Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Wczorajsze działania po raz pierwszy zorganizowano w centrum Słupska. Na parkingu pod Komisariatem Policji I przy ul. Reymonta zaparkowany został krwiobus- autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się chętnych oddających krew. W międzyczasie akcję "marketingowo" wsparli dzielnicowi z KP I , którzy na ulicach przyległych do komisariatu zachęcali mieszkańców do odwiedzenia krwiobusu i oddania krwi. Za każdym razem policjanci wręczali słupszczanom ulotki propagujące działalność Honorowych Dawców Krwi i rozmawiano o potrzebie pomocy ludziom poszkodowanym np. w wypadkach drogowych ,którzy potrzebują krwi do zabiegów medycznych.

Policjanci i pracownicy cywilni odpowiedzieli oni na apel miejscowej stacji krwiodawstwa, która coraz głośniej sygnalizuje, że brakuje krwi. Szczególnie grupa mundurowa jaką są policjanci ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód. Obsługa autobusu zapewniła komfort zabiegów. Dzięki temu udało się zebrać krew, która wspomoże "bank krwi". Jak się okazało, wśród oddających krew policjantów są tacy, którzy od wielu lat oddają honorowo krew i mogą poszczycić się nawet kilkunastoma litrami oddanej krwi. Jedną z osób oddających krew był Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku, mł .insp.Wojciech Jakubowski, który jak mówił, od 10 lat jest czynnym dawcą krwi. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone