Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci wręczyli nagrody dla uczestników turnieju "Prewencja Ale Inaczej"
( Słupsk, 08.06.2018 )

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, wzięli udział zakończeniu turnieju edukacyjno-sportowego "Prewencja ale inaczej". Organizatorami przedsięwzięcia już od wielu lat oprócz funkcjonariuszy jest Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Mundurowi z komendy miejskiej, w ten sposób propagują wiedzę na temat pracy Policji, unikania zagrożeń i zachowania w niebezpiecznych sytuacjach.

Wtorkowa uroczystość odbyła się w nowoczesnej sali gimnastycznej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku. Formuła turnieju zaplanowana była podobnie jak w latach ubiegłych. Zmagania uczestników turnieju "Prewencja ale inaczej", którymi w tym roku byli uczniowie siódmych klas szkół podstawowych ze Słupska, składały się z konkurencji sportowych i testów wiedzy o Policji. Rywalizacja na każdym etapie przygotowań do finałów była bardzo zacięta i do końca nie wyłoniła liderów. Najlepszą wiedzą podczas wtorkowej uroczystości wykazali się uczniowie słupskiej SP 3.

Idea turnieju "Prewencja Ale Inaczej" zrodziła się kilkanaście lat temu, a sam program przynosi efekty. Widzimy, że młodzież posiada coraz szerszą wiedzę na temat tego, czym jest bezpieczeństwo, do kogo zwrócić się o pomoc - mówił obecny na uroczystości komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski

Policjanci ze słupska podkreślają także, że wieloletni ich uch udział i praca z młodzieżą potwierdzają że jest to pożyteczna inicjatywa. Zwycięzcom wręczono nagrody i puchary. Na koniec uroczystości były pamiątkowe fotografie.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone