Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci ostrzegają przed wynajmowaniem wakacyjnych - fikcyjnych kwater
( Słupsk, 27.06.2018 )

Mieszkanka województwa mazowieckiego, która chciała spędzić wakacje w Ustce, wykupiła noclegi w nieistniejącej kwaterze. Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że w okresie wakacyjnym liczba oszustw na tzw. wirtualne pensjonaty i hotele wzrasta.

Najczęściej w okresie wakacji policjanci przyjmują więcej tego typu zgłoszeń. Oszuści próbują wykorzystać fakt, że wiele osób szuka w Internecie atrakcyjnych ofert noclegów w miejscowościach turystycznych. Apelujemy o rozsądek i bardzo dokładne sprawdzanie tego typu ofert

Oto kilka rad co zrobić aby maksymalnie sprawdzić rzetelność kwatery.

1) należy sprawdzić, czy hotel i pensjonat w rzeczywistości istnieją. Jeśli jest podany jedynie telefon komórkowy, sprawdźmy, czy istnieje też jakiś numer stacjonarny i zadzwońmy na niego. Zawsze też zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją. Przelewy, e-maile, które wysyłaliśmy do osoby oferującej, i te, które od niej dostaliśmy. To wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.

2) zawsze jedź w sprawdzone miejsca, wymień się doświadczeniami ze znajomymi, podpytaj jakie noclegi polecają- to najsprawniejsza metoda sprawdzenia rzetelności kwatery

3) Przeglądaj Internet i sprawdź czy dany obiekt noclegowy ma swoją stronę, od kiedy ta strona istnieje i czy ogłasza się również na innych serwisach noclegowych.

4) Poczytaj na forach internetowych opinie jakie ma dany nocleg- ich brak powinien wzbudzić twoje podejrzenia.

5) Jeśli obiekt działa legalnie to powinien być zarejestrowany w miejscowym Urzędzie Miasta, dlatego należy sprawdzić , o ile to możliwe czy dana placówka w ogóle istnieje.

6) Podejrzanie niska cena powinna od razu wzbudzić naszą czujność. Oszuści z reguły próbują zebrać jak najwięcej zaliczek od potencjalnych klientów robią rezerwacje widmo często w tym samym terminie i uciekają z pieniędzmi.

7) Warto sprawdzić, czy w ogłoszeniu znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje, czyli numery telefonów, adres miejsca noclegowego, adres email, strona www oraz dane kontaktowe właściciela jego imię i nazwisko. Jeśli ktoś dając swoje ogłoszenie robi wszystko by pozostać jak najbardziej anonimowym to musimy się zastanowić czy warto ryzykować.

8) Zaliczkę wpłacaj jedynie na konto bankowe z właściwymi danymi każda propozycja alternatywnych form przelania zaliczki (np. Western Union) powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili.

9) Sprawdzaj dokładnie adres. Czasami oszuści, podają adres kwatery nie wiedząc, ze taki adres nie istnieje.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone