Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Praktyki słuchaczy w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 29.06.2018 )

Od poniedziałku mieszkańcy Słupska oraz turyści z Ustki mogą na ulicach tych miast spotkać więcej policyjnych patroli. Jest to wynikiem rozpoczęcia się kolejnej tury praktyk słuchaczy Szkoły Policji w regionie słupskim. Łącznie prawie 150 funkcjonariuszy do połowy wakacji pełnić będą służby pod okiem doświadczonych policjantów z Komendy Miejskiej Policji ze Słupska.

Policjanci przed ukończeniem kursu podstawowego odbywają praktyki w jednostkach terenowych. Od kilku dni w ramach praktyk zawodowych szkoleni są przez doświadczonych kolegów z Komendy Miejskiej w Słupsku. W czasie wspólnych służb słuchacze uczestniczą w realizowanych interwencjach, ujawniają sprawców różnych zdarzeń, a także asystują przy nakładaniu mandatów karnych.

Kilkumiesięczne szkolenie podstawowe to dla każdego policjanta pierwszy tak ważny etap służby w mundurze. Podczas nauki w szkole młodzi funkcjonariusze zdobywają wiedzę teoretyczną pomocną w rozwiązywaniu problemów z jakimi mogą spotkać się podczas późniejszych służb w macierzystych jednostkach.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w komisariatach w Słupsku i Ustce, podczas których patrole otrzymują zadania do realizacji podczas służby oraz przydzielane są do doświadczonych policjantów. Słuchacze mają możliwość obserwowania i uczestniczenia w patrolach służb prewencji, dzielnicowych oraz ruchu drogowego. Podczas praktyk starsi koledzy z Ustki i Słupska uczą słuchaczy jak wykorzystywać ręczne mierniki prędkości, jak wypełniać druki mandatu, kontrolować samochód czy też przeprowadzać interwencję domową. Wczoraj wieczorem blisko 20 policjantów patrolowało plaże i centrum Ustki. Widok policjantów wzbudzał zainteresowanie wśród turystów. Wielokrotnie w rozmowach z funkcjonariuszami podkreślali, że czują się bezpiecznie wiedząc iż są w pobliżu policjanci.

Policjanci na zakończenie służby mundurowi spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb.

W najbliższą sobotę i niedzielę w Ustce policyjne patrole ruchu drogowego oraz te ze słuchaczami Szkoły Policji ze Słupska zabezpieczać będą miejskie imprezy plenerowe - min" Festiwal Wiatru. Policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone