Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli "Bezpieczne wakacje" -policjanci na prelekcjach u harcerzy.
( Słupsk, 05.07.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku odwiedzili uczestników dwóch obozów harcerskich w powiecie słupskim. W trakcie wizyty udzielano rad jak spędzić bezpiecznie wakacje.

W związku z rozpoczęciem wakacji słupscy policjanci wydziału prewencji wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku, w ramach programu profilaktycznego "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - czyli "Bezpieczne wakacje" odwiedzili młodzież-harcerzy z obozu w Przyjezierzu oraz wypoczywających nad jeziorem Lipnik w gminie Kępice. W trakcie wizyty funkcjonariusze udzielali rad, jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą i nie tylko. Policjanci przypomnieli harcerzom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych ,narkotyków, czy dopalaczy. Rozmawiano o bezpieczeństwie nad wodą w tym jak się zachować w sytuacji gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Akcja informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi - zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września 2018 r.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone