Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Środa 19 grudnia 2018 roku
    
Serwis informacyjny


"Kreci mnie bezpieczeństwo…" policjanci na spotkaniu z harcerzami
( Słupsk, 16.07.2018 )

Kolejne spotkanie Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze słupskimi strażakami kontrolowali obozy harcerskie stacjonujące w gminie Kępic. Mundurowi podczas tych wizyt rozmawiali z uczestnikami nie tylko o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie. Takie działania będą prowadzone przez służby cały sezon letni.

Wyjątkowo urokliwe tereny gminy Kępice, liczne jeziora i lasy są doskonałą lokalizacją dla harcerzy, którzy od wielu lat w tym regionie organizują obozy i kolonie. Nad bezpieczeństwem najmłodszych w trakcie letniego wypoczynku zawsze czuwają policjanci i strażacy. Dlatego już od początku wakacji funkcjonariusze kontrolują obozy pod namiotami i są też w ścisłym kontakcie z organizatorami.

Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsca wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, a przede wszystkim wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku. W miniony czwartek policjanci z komendy miejskiej w Słupsku oraz strażacy kontrolowali dwa obozy harcerskie nad jeziorem Nakło i Kryształ w gminie Kępice. Pod koniec sprawdzenia funkcjonariusze przeprowadzili dla harcerzy wakacyjną pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w lesie np. jak reagować w przypadku zaistnienia pożaru, czy nagłego wydarzenia jak burza ale także zagubienia się w lesie itp.

Mundurowi odwiedzając dzieci, które korzystają z wypoczynku na zorganizowanych koloniach i obozach na naszym terenie przekazali także wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno jako pieszy, rowerzysta, czy też pasażer samochodu.

Spotkanie z harcerzami było częścią ogólnopolskiej kampanii MSWiA pt, "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" Kolejne spotkania niebawem.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone