Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Strzelał z wiatrówki do ludzi-zatrzymali go policjanci w Słupsku
( Słupsk, 01.08.2018 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do przechodniów. W wyniku przeprowadzonych w tej sprawie czynności kryminalni zabezpieczyli krótką broń pneumatyczną, śrut i dopalacze. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbek na zdrowiu sprawcy grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Dyżurni Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w niedziele rano został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie, który posiada ranę w okolicy szyi. Natychmiast sprawą zajęli się funkcjonariusze. Podjęli w tej sprawie interwencję i wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło dzień wcześniej. Jak się okazało pokrzywdzony słupszczanin wieczorem spacerował w pobliżu ulicy Szczecińskiej. Tam na wysokości skrzyżowania z ulicą Sobieskiego został postrzelony w tył głowy.

Podczas zabiegu w szpitalu lekarze wyjęli z jego ciała śrucinę pochodzącą z broni pneumatycznej. Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku zajmując się tą sprawą spośród wielu osób sprawdzanych pod kątem popełnienia tego przestępstwa, ustalili dane personalne osoby, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Działania śledczych doprowadziły do zatrzymania wczoraj 25-letniego słupszczanina. W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany 25-latek policjanci zabezpieczyli krótką broń pneumatyczną wraz ze śrutem oraz dopalacze. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia, trwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego i przesłuchania świadków. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu słupszczaninowi grozi kara nawet do 3 lat więzienia.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone