Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Bicykl"
( Słupsk, 17.08.2018 )

W najbliższą sobotę, 18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami oraz przypomnienie, że kierujący rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami wobec rowerzystów. Miejscem szczególnie niebezpiecznym są przejazdy rowerowe. Podczas pokonywania takiego odcinka kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność i zwolnić. Rowerzysta w żaden sposób nie jest chroniony. Kask oraz ochraniacze nie zapewnią takiej ochrony jak karoseria samochodu. Mimo wielu apeli zdarza się, że rowerzyści nie korzystają z kasków, czego skutkiem podczas upadku są bardzo ciężkie urazy głowy. Wyróżniające się kolory ubrań, światła pozycyjne oraz zdrowy rozsądek, niewątpliwie pomogą w bezpiecznym korzystaniu z roweru.

Należy także stosować zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy do kierujących rowerami oraz pojazdami silnikowymi o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz rozsądek. Fakt, że według przepisów mamy pierwszeństwo, nie oznacza, że inny uczestnik ruchu będzie to respektował. W każdym miejscu przecinania się dróg powinniśmy dokładnie się rozejrzeć, zwolnić i pomóc w bezpiecznym przejechaniu skrzyżowania.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone