Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


W centrum rakietowym o dopalaczach
( Słupsk, 24.08.2018 )

O zagrożeniach związanych z dopalaczami oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiali dziś policjanci z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach. W spotkaniu zorganizowanym wspólnie ze słupskim sanepidem wzięło udział blisko 30 dzieci z powiatu słupskiego.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w centrum sportów rakietowych na terenie galerii "Pod wiatrakami" w pod słupskich Bolesławicach i było częścią kampanii MSWiA "Kreci mnie bezpieczeństwo". Młodzież na turnusie półkolonii oprócz grania w tenisa mogła na spotkaniu z policjantami dowiedzieć się o zasadach bezpieczeństwa podczas kończących się niebawem wakacji. W spotkaniu tym uczestniczyła Pani Karolina Jagusiak z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Słupsku. Opowiadała dzieciom o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. Podczas swojej pogadanki zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo podczas wycieczek po lesie gdzie dzieci i dorośli mogą o tej porze roku być narażeni na ukąszenie kleszcza. Ciekawostką dla dzieci była możliwość zobaczenia na własne oczy jak wygląda kleszcz- tym razem umieszczony w laboratoryjnej fiolce.

Współorganizatorem tej ciekawej prelekcji byli policjanci z KMP w Słupsku. Komendę i reprezentowała sierż szt Edyta Żuk. Mówiła o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zaprezentowała dzieciom "Magiczną Tubę"-urządzenie pokazujące różnice widoczności osób, które używają elementy odblaskowe, a tymi którzy ich nie maja. Dzieci spoglądając w tubę, mogły przekonać się jak ważne jest posiadanie i używanie odblasków w codziennym życiu.

Ważnym przekazem tej prelekcji była krótka dyskusja na temat środków uzależniających w tym dopalaczy, które w ostatnim czasie powodują znaczny problem społeczny. Dopalacze stanowią śmiertelne zagrożenie szczególnie dla ludzi młodych, którzy podczas wakacji chcą przeżyć przygodę lub doświadczyć nowych wrażeń. To sprawia, że mogą zostać skuszeni spróbowaniem dopalaczy lub innych środków odurzających.

Zagrożenia pojawiają się zarówno w sieci internetowej jak również w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone