Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


"Bezpieczny weekend-ostatni weekend wakacji" - akcja Policji
( Słupsk, 31.08.2018 )

Już za chwilę koniec wakacji. Najbliższy weekend, jest ostatnim przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Dlatego policjanci jak co roku spodziewając się wzmożonego ruchu na drogach w trosce o bezpieczeństwo powracających z wakacji rozpoczynają akcję "Bezpieczny weekend- ostatni weekend wakacji".

Funkcjonariusze ze słupskiej komendy miejskiej rozpoczynając te działania na dworcach autobusowych i kolejowych wręczali ulotki podróżnym oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w środkach komunikacji. Sierż. Szt. Edyta Żuk z Wydziału Prewencji oraz dzielnicowy Artur Nowakowski zwracali uwagę na aspekt bezpieczeństwa w podróży, w tym dbanie o własny bagaż i stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Turyści otrzymywali elementy odblaskowe - opaski na rękę i ulotki nawiązujące treścią do bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej. Swoje działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa rozpoczynają także policjanci słupskiej "drogówki". Baczniej przyjrzą się kierowcom. Będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideo rejestratory. Mundurowi wyjadą na drogi także na motocyklach. Funkcjonariusze będą reagować na popełniane przez kierujących wykroczenia i eliminować z ruchu tych, którzy, co gorsza, popełnią przestępstwo. Szczególną uwagę zwrócą na przekraczanie prędkości, a także trzeźwość kierowców. Policjanci sprawdzać będą także prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów (zwrócą uwagę na to czy korzystają oni z pasów bezpieczeństwa), zwłaszcza dzieci, które powinny podróżować w fotelikach oraz czy ilość osób jest zgodna z liczbą miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Oprócz tego Zwracać będą uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Policjanci radzą:

1)Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż stała się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

2)Pamiętajmy o elementarnych zasadach! Przez całą drogę kierowca powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę, aby rodzina jechała w pasach, a małe dziecko w specjalnym foteliku bezpieczeństwa. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilku lub kilkunastominutową przerwę. Nie każdy kierowca może podróżować w nocy, czasami walka ze snem jest ponad jego siły.

3)Noga z gazu! Niestety wciąż najczęstszą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone