Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


"Ostatni weekend" na drogach powiatu słupskiego był bezpieczny
( Słupsk, 03.09.2018 )

Więcej patroli, kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów to wynik działań słupskich policjantów pn. "Ostatni weekend wakacji". Ich celem było zapewnienie jak największego bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zadanie zostało wykonane

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach powiatu słupskiego czuwali policjanci z drogówki. Na trasach całego powiatu pojawiło się więcej niż zwykle patroli policyjnych. Były także radiowozy nieoznakowane i policyjne motocykle. Funkcjonariusze oprócz sprawdzania stanu trzeźwości kierowców, zwracali uwagę na inne ważne aspekty warunkujące bezpieczną podróż jak pasy bezpieczeństwa, foteliki do przewozu dzieci czy stan techniczny pojazdów. W trakcie kontroli policjanci odnotowali 20 drobnych kolizji drogowych i dwa wypadki. Sprawdzali stan trzeźwości prawie 500 osób. Wśród wszystkich przebadanych policjanci ujawnili czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Osoby te straciły już prawo jazdy i w konsekwencji czego ich sprawy trafią niebawem do sądów. Działania "Ostatni weekend wakacji" pokazały, że obecność policjantów na drogach jest nadal niezbędna. Należy pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone