Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Słupszczanka odzyskała skradziony rower -sprawca kradzieży usłyszał zarzuty
( Słupsk, 15.10.2018 )

Policjanci z słupscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego wartego 2200 złotych. Odzyskany rower mundurowi przekazali już właścicielowi. Sprawcą kradzieży okazał się 37-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz śledczy ustalają czy miał on związek z innymi podobnymi kradzieżami. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku otrzymali przedwczoraj informację o kradzieży roweru górskiego. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony podjechał rowerem pod jeden ze sklepów w centrum miasta. Tam robiąc zupy przez witrynę sklepu obserwował swój rower, który wcześniej oparł o ścianę budynku. Po wyjściu ze sklepu, okazało się że roweru nie ma. Pokrzywdzony zgłaszając sprawę w Komisariacie Policji I wycenił jego wartość na ponad 2200 złotych.

Policjanci ustalając okoliczności tej kradzieży od razu rozpoczęli działania aby wytypować sprawcę. Informacja o kradzieży roweru trafiła do wszystkich będących tego dnia w służbie patroli. Kilkadziesiąt minut po tym funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali dwie osoby, które w ocenie śledczych mogły mieć związek z tym przestępstwem. Sprawne działanie kryminalnych spowodowało, iż skradziony kilka godzin wcześniej rower został odzyskany. W trakcie przesłuchania jeden z zatrzymanych 37-letni słupszczanin przyznał się do tej kradzieży i usłyszał zarzuty. Zabezpieczony i odzyskany rower w piątek został przekazany właścicielowi, który na ręce jednego z policjantów złożył podziękowania za szybkie i sprawne działanie. Sprawcy za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z licznymi kradzieżami rowerów policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa może narazić kupujących na odpowiedzialność karną. Sugerując się niską ceną i okazją możemy przypuszczać, że oferowane nam przedmioty mogą być kradzione.

Chcąc zabezpieczyć rowery pamiętajmy także, iż korzystając z mocnych i profesjonalnych blokad w znacznym stopniu możemy ograniczyć ryzyko kradzieży. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jednoślad stracimy.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone