Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Ruszyła policyjna akcja "TROĆ"
( Słupsk, 15.10.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku włączyli się do realizowanej co roku akcji "TROĆ". Od 1 października do 31 grudnia w związku z obowiązującym całkowitym zakazem połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego, funkcjonariusze słupskiej komendy policji będą obserwować miejsca gdzie w poprzednich latach dochodziło do nielegalnego połowu ryb. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcom tych przestępstw grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W tej akcji policjanci będą współpracować z wieloma instytucjami. Wspólne patrole między innymi z funkcjonariuszami Straży Rybackiej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Strażnikami Miejskimi i Gminnymi mają wpłynąć na ograniczenie przypadków nielegalnego odłowu tych ryb. W tym też okresie od 1 października do 31 grudnia kłusownicy szczególnie nasilają swoją działalność. "Skłusowane" ryby, jak wynika z analizy policyjnych dochodzeń, sprawcy niejednokrotnie sprzedają różnym - często napotkanym osobom. I tu należy być czujnym. Nawet w takim przypadku, kupując ryby nielegalnie odłowione można ponieść dokuczliwe konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w okresie ochronnym - tarła każda nielegalnie złowiona troć lub łosoś może wpłynąć na zmniejszenie w przyszłości populacji tych ryb.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone