Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Poniedziałek 19 marca 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Dzielnicowy uratował głuchoniemą z pożaru bloku w Słupsku
( Słupsk, 13.03.2018 )

Podczas piątkowej akcji ratunkowej asp. Rafał Bogdanowski - dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Słupsku wykazał się niezwykłą odwagą i znajomością mieszkańców ze swojego rejonu służbowego. Nie bacząc na zagrożenie, wyprowadził z płonącego domu głuchoniemą kobietę, która nie słyszała trwającej w jej bloku ewakuacji. Kobieta z objawami zaczadzenia trafiła do szpitala. Wczoraj słupszczanka przyszła do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku osobiście podziękować dzielnemu policjantowi za ocalenie jej życia.

Działania kontrolne słupskiej drogówki
( Słupsk, 12.03.2018 )

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili w minionym tygodniu dwie akcje kontrolno - prewencyjne ukierunkowane na „Alkohol i narkotyki” oraz kierujących pojazdami firm ochroniarskich i pojazdami uprzywilejowanymi. Dzisiaj słupscy funkcjonariusze realizują kolejne zadania, tym razem związane ze sprawdzaniem pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania. O wynikach tych działań poinformujemy w najbliższym czasie.

Policjanci z Ustki uratowali topiącego się mężczyznę
( Słupsk, 09.03.2018 )

Patrol Policji w Ustce w nocy, z narażeniem własnego życia uratował i wyciągnął na brzeg topiącego się w usteckim kanale portowym mężczyznę. Ofiarne działanie funkcjonariuszy doprowadziło do tego, że wycieńczonego, zmarzniętego ale przytomnego 38-latka, przetransportowano do szpitala gdzie pozostaje pod opieką lekarzy. Poszkodowanym okazał się obywatel Ukrainy.

"Świadomy i bezpieczny senior" policjanci o bezpieczeństwie
( Słupsk, 07.03.2018 )

Pod takim hasłem policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z z Powiatową Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną przy współpracy uczniów Policyjnego Liceum przy Zespole Szkół Informatycznych realizują od poniedziałku akcję profilaktyczną skierowaną do seniorów. W autobusach, na przystankach autobusowych, ulicach Słupska pojawiły się wspólne patrole, które w rozmowach z seniorami przekazują min. informacje jak zadbać o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze w rozmowach z seniorami zwracali im także uwagę na bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej oraz ostrzegali przed kieszonkowcami.

Patrol policji zapobiegł włamaniu do mieszkania
( Słupsk, 05.03.2018 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech 22 - letnich mieszkańców powiatu słupskiego, którzy próbowali włamać się do jednego z mieszkań na terenie miasta. W piwnicy należącej do jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kradzione elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny. Sprawcy zostaną przesłuchani. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie
( Słupsk, 02.03.2018 )

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Odprawa policjantów prewencji i ruchu drogowego
( Słupsk, 01.03.2018 )

Wczoraj na auli słupskiej komendy odbyła się odprawa służbowa policjantów wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł.insp. Tomasz Majkowski, odebrał informacje o pracy policjantów w 2017 roku od kierownictwa wydziałów.

Nie bądź obojętny wobec osób potrzebujących pomocy
( Słupsk, 23.02.2018 )

Synoptycy na najbliższy tydzień prognozują spadek temperatur nawet do kilkunastu stopni poniżej zera. Taka pogoda szczególnie zagraża osobom bezdomnym i nietrzeźwym. Codziennie policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Policjanci zatrzymali siedem osób - sprawa włamań do kilkunastu samochodów wyjaśniona
( Słupsk, 22.02.2018 )

Policjanci z I Komisariatu w Słupsku w jednym z pokoi hotelowych w Słupsku zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 40 - lat podejrzewanych o włamania do samochodów. W pomieszczeniu tym śledczy zabezpieczyli worki z kradzionymi elektronarzędziami, drobnym sprzętem elektronicznym, radiami głośnikami i nawigacjami samochodowymi. Za włamania ustalonym sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

19-25 Lutego- Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
( KWP Gdańsk, 21.02.2018 )

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Ideą ww. przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Niszcząc klif wydobywali bursztyn
( Słupsk, 20.02.2018 )

Zdecydowana i szybka reakcja usteckich policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie wydobywali bursztyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 gramów tej kopaliny oraz sprzęt służący do tego procederu. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu i grzywny.

W Internecie sprzedawała podróbki
( Słupsk, 20.02.2018 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli podrobioną odzież obuwie czapki, zegarki i biżuterię należące do 42-letniej słupszczanki. Obecnie śledczy ustalają rzeczywistą wartość strat. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów kobiecie grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

„Błyśnij miłością do dziecka”-policjanci wręczali odblaski
( Słupsk, 16.02.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z organizatorami finansowanego przez Urząd Miasta Projektu „Zdrowie – Mama i Ja” na terenie miasta rozdawali odblaski mamom przewożącym dzieci w wózkach. Podczas tej akcji zatytułowanej „Błyśnij miłością do dziecka” uświadamiano jak ważne jest bezpieczne przewożenie dzieci w wózkach i samochodach.

Akcja "Trzeźwy poranek" w Ustce
( Słupsk, 16.02.2018 )

Wczoraj policjanci z Ustki wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 500 kierowców. Podczas całodniowych działań na terenie miasta i gminy Ustka nie ujawniono nikogo kto wsiadłby za kierownicę pod wpływem alkoholu. Kolejne tego typu akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niebawem.

Wspólne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym kobiet w ciąży
( Słupsk, 15.02.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, podkom. Lesław Kot oraz st. sierżant Edyta Żuk przeprowadzili szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Słuchaczkami były kobiety ciężarne ze słupskiej „Szkoły Rodzenia”. Podczas zajęć uczestniczki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować samochodem w ciąży oraz z małym dzieckiem.

Spotkanie z dzielnicową na koniec ferii
( Słupsk, 09.02.2018 )

To już ostatnie dni tegorocznych ferii zimowych. Podczas półkolonii zorganizowanych w Gminie Kobylnica, policjanci przypomnieli dzieciom nie tylko podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw ale także w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Dwaj dzielnicowi ze Słupska zatrzymali złodzieja perfum
( Słupsk, 06.02.2018 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego, którego za kradzież perfum wartości 650 złotych zatrzymali dwaj dzielnicowi z Komisariatu II w Słupsku. Teraz kryminalni ustalają czy zatrzymany miał związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Prawie 30 - lat w mundurze - insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku emerytem
( Słupsk, 02.02.2018 )

Uroczystość pożegnania Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku- odszedł na emeryturę Dzień 31 stycznia 2018 roku, był ostatnim dniem służby Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku insp. Andrzeja Szaniawskiego, który po blisko 30-latach służby w Policji odchodzi na emeryturę. W uroczystości uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, kadra kierownicza słupskiej jednostki , samorządowcy. Komendant Wojewódzki powierzył obowiązki komendanta miejskiego młodszemu inspektorowi Tomaszowi Majkowskiemu.

Policjanci z drogówki wyposażeni w terminale płatnicze
( Słupsk, 30.01.2018 )

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się szkolenie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z obsługi terminali płatniczych będących niebawem na wyposażeniu słupskiej drogówki. Dzięki temu urządzeniu sprawca wykroczenia będzie mógł wybrać sposób płatności za mandat kartą płatniczą, blik czy kartą podarunkową.

Odprawa roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 30.01.2018 )

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2017 roku. W odprawie oprócz kierownictwa słupskiej komendy i podległych komisariatów, uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa doskonale się sprawdza w powiecie słupskim
( Słupsk, 23.01.2018 )

Słupscy policjanci podsumowali dotychczasowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wpływ wszystkich zgłoszonych zdarzeń na bezpieczeństwo w powiecie. Dzięki temu narzędziu od początku funkcjonowania „mapy” mieszkańcy regionu słupskiego zgłosili ponad 2200 interwencji. Każde zdarzenie zostało poddane analizie i sprawdzeniu. Spośród nich aż 44 procent zostało potwierdzone przez interweniujących funkcjonariuszy.

Punkty kontroli autokarów
( KWP Gdańsk, 22.01.2018 )

Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek

Kampania społeczna "Twoje bezpieczne przejście"
( KWP Gdańsk, 19.01.2018 )

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą "Twoje bezpieczne przejście" - mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry - powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi "NIECH ŻYJE ZABRA".

Policja - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
( KGP, 19.01.2018 )

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno - edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Okradał automaty do rozmieniania pieniędzy
( Słupsk, 19.01.2018 )

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 31 - letniemu mieszkańcowi Słupska podejrzanemu o włamania do automatów służących rozmienianiu pieniędzy na samoobsługowych myjniach samochodowych. Jak ustalili śledczy sprawca ma na swoim koncie conajmniej pięć kradzieży z włamaniem na łączną kwotę 15- tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pijana matka w mieszkaniu z noworodkiem
( Słupsk, 12.01.2018 )

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 38-letnia mieszkanka Słupska, która opiekowała się noworodkiem. Na miejscu w mieszkaniu słupszczanki interweniowali policjanci. Nieodpowiedzialna matka wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym.

Zdążyła uciec tuż przed wybuchem gazu
( Słupsk, 10.01.2018 )

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku ustalają okoliczności i przyczynę wczorajszego wybuchu gazu oraz pożaru pawilonu gastronomicznego w centrum tego miasta. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, będąca wcześniej w lokalu pracownica zdążyła uciec tuż przed eksplozją gazu.

23-latkowie zatrzymani za kradzieże perfum
( Słupsk, 08.01.2018 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 23-letnim mieszkańcom powiatu słupskiego i lęborskiego, zatrzymanym za kradzieże sklepowe. Sprawcy w okresie przedświątecznym ukradli z miejscowych galerii handlowych perfumy o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Teraz policjanci ustalają czy zatrzymani mieli związek z innymi podobnymi przestępstwami.Wydarzenia z roku 2017

Wydarzenia z roku 2016

Wydarzenia z roku 2015

Wydarzenia z roku 2014

Wydarzenia z roku 2013

Wydarzenia z roku 2012Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2017
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone