Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci zatrzymali oszusta poszukiwanego przez Sąd
( Słupsk, 28.12.2012 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali 24-letniego mieszkańca Słupska poszukiwanego przez słupski Sąd Listem Gończym za oszustwa internetowe. W mieszkaniu gdzie ukrywał się 24-latek Policjanci zabezpieczyli, sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i karty sim służące mu popełniania kolejnych oszustw. Dzisiaj zatrzymany słupszczanin trafi do aresztu.


Harcerze ze Słupska podarowali policjantom "Betlejemskie Światło Pokoju"
( Słupsk, 27.12.2012 )

W piątek 21 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się wyjątkowe spotkanie. Gośćmi Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł insp Andrzeja Szaniawskiego byli Harcerze Hufca Ziemi Słupskiej. Na ręce Komendanta przekazali wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym najlepsze życzenia świąteczne przekazując symboliczny lampion z "Betlejemskim Światłem Pokoju".


Okradali samochody nocą
( Ustka, 27.12.2012 )

Policjanci z Ustki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nocą włamywali się do zaparkowanych na osiedlu samochodów. Sprawcami okazali się dwaj bracia w wieku 18 i 20 lat. Ich łupem padały akcesoria samochodowe, nawigacja, płyty cd i samochodowe narzędzia. Za włamania grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Świąteczna paczka dla potrzebujących
( Słupsk, 20.12.2012 )

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Słupsku wspólnie ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji i strażnikami Gminy Słupsk przekazali w piątek świąteczne paczki dla wybranych rodzin. Akcja "Świąteczna paczka" zorganizowana została już po raz trzeci. W tym roku wspólne działania służb wsparł również Bank Żywności i Polski Czerwony Krzyż.


Policjanci ustalili i zatrzymali złodziei słuchawek
( Słupsk, 20.12.2012 )

Sprzęt elektroniczny wartości blisko 400 złotych, to rzeczy skradzione przez dwóch słupszczan w centrum handlowym w Słupsku. Sprawców ustalili Policjanci po obejrzeniu monitoringu sklepowego. Funkcjonariusze sprawdzać teraz będą czy zatrzymani dwudziestolatkowie mają związek z innymi zdarzającymi się w tej galerii podobnymi przestępstwami. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Świadku, zgłoś się
( Słupsk, 17.12.2012 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków poniższych zdarzeń drogowych. Osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia opisywanych spraw proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 lub telefonicznie pod nr 59 848 05 03 lub 997.


Lekcja bezpieczeństwa dla studentów z "Wydziału Bezpieczeństwa"
( Słupsk, 14.12.2012 )

Pouczającą okazała się inicjatywa studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku polegająca na zorganizowaniu wykładu dotyczącego bezpieczeństwa lokalnego . Pomysł debaty zrodził się wśród studentów z Koła Naukowego " bezpieczniki" .Jednym z prelegentów był Policjant -przedstawiciel Komendy Miejskiej w Słupsku.


Goście z Litwy patrolują Słupsk
( Słupsk, 13.12.2012 )

Z dwutygodniową wizytą goszczą w Słupsku Policjanci z litewskiej Szkoły Policji w Kłajpedzie. Program wizyty kolegów z Litwy obejmuje min wspólne służby z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego i Ogniwa Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.


Po śladach do włamywaczy
( Słupsk, 12.12.2012 )

O włamanie do dwóch samochodów i kradzież z ich wnętrza artykułów spożywczych o wartości prawie 3 tysięcy złotych podejrzana jest 23 letnia słupszczanka i jej 26 letni znajomy. Do włamywaczy doprowadziły policjantów świeże ślady na śniegu, które pozostawili za sobą uciekając. Sprawców ponadto, jak kradli zrejestrował monitoring posesji, na której doszło do włamania. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Czysta Gra - Policjanci wręczyli nagrody gimnazjalistom
( Słupsk, 05.12.2012 )

Policjanci ze Słupska w Gimnazjum nr 4 podsumowali i zakończyli tegoroczną edycję programu prewencyjnego "Czysta Gra". Nagrody laureatom wręczyli Komendant II Komisariatu Policji w Słupsku kom. Paweł Molis oraz Robert Czyż ze Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupski.


Wyrwał kobiecie torebkę
( Słupsk, 05.12.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali sprawców kradzieży "na wyrwę", do której doszło w poniedziałek w pobliżu centrum miasta. Złodziejami okazali się czterej mieszkańcy powiatu słupskiego. Najmłodszy miał 15 lat, pozostali trzej 17. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Pomoc bezdomnym
( Słupsk, 03.12.2012 )

Policjanci ze Słupska przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem akcji było uchronienie tych osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu.


Policjant z Kępic na podium
( Słupsk, 26.11.2012 )

Szymon Ciepiela- policjant z Kępic zajął III miejsce, w kolejnych już - II Mistrzostwach Policji Garnizonu Pomorskiego w tenisie stołowym. W zawodach, które odbywały się w Starogardzie Gdańskim udział wzięło 26 zawodników z pomorskiej Policji. Zwyciężył policjant z oddziałów prewencji KWP w Gdańsku - Patryk Sadoch.


Śmiertelny wypadek w Żelkowie
( Słupsk, 26.11.2012 )

Policjanci ze Słupska ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj wczesnym ranem w gminie Główczyce. Zginął 21 letni kierowca bmw, którego samochód uderzył w przydrożne drzewo.


Nieletni zatrzymani z kradzionym złomem
( Słupsk, 26.11.2012 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku, zatrzymali w pobliżu trakcji kolejowej czterech nieletnich podejrzewanych o kradzież metalowych płóz kolejowych z wagonów. Ich wartość wstępnie wyceniono na 400 złotych. Jeśli potwierdzą się zarzuty, o losie zatrzymanych zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.


Przeciwdziałając korupcji
( Słupsk, 20.11.2012 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski oraz Prezes Zarządu Słupskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Tomasz Sikora, podpisali dzisiaj wspólne porozumienie dotyczące wdrożenia "Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym w PGM". Wynikiem parafowanego dzisiaj dokumentu będą warsztaty i szkolenia jakie przeprowadzą w najbliższym czasie Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarcza i Korupcją KMP w Słupsku. Zajęcia mają na celu wskazać urzędnikom jak diagnozować i rozpoznawać znamiona korupcji.


Napadli na 65 letniego kuracjusza
( Słupsk, 20.11.2012 )

Kryminalni z Ustki zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło wczoraj wieczorem na jednej z ulic tego miasta. Napastnikami okazali się 17 i 20 latek z powiatu lęborskiego. Młodszy, poszukiwany był przez Sąd Rodzinny i Nieletnich, który wydał wobec niego decyzję o umieszczeniu go w placówce opiekuńczo wychowawczej. Obydwu zatrzymanym, za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze Słupska zlikwidowali plantację marihuany
( Słupsk, 19.11.2012 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej komendy miejskiej zatrzymali poszukiwanego 30- letniego mężczyznę. W mieszkaniu, w którym się ukrywał , funkcjonariusze znaleźli uprawę konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli blisko 50 sadzonek tej rośliny, a także urządzenia i sprzęt służący do jej uprawy. Zatrzymanemu grozi teraz nawet 8 lat więzienia.


Będą policjantami
( Słupsk, 19.11.2012 )

Komendę Miejską Policji w Słupsku odwiedzili uczniowie jednego ze słupskich "ogólniaków". Młodzież ta, jak sami o tym mówią, to przyszli mundurowi. Uczą się w zupełnie nietypowej klasie o profilu "bezpieczeństwo narodowe".


Zderzenie dwóch pojazdów i zablokowana krajowa szóstka
( Słupsk, 16.11.2012 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wczesnym ranem na krajowej szóstce w miejscowości Domaradz. W zderzeniu dwóch pojazdów ucierpiał kierowca audi, którego z obrażeniami ciała przewieziono do miejscowego szpitala. 21 letni mężczyzna nadal pozostaje na obserwacji.


Obchody Święta Niepodległości
( Słupsk, 12.11.2012 )

Przed pomnikiem Żołnierza Polskiego na słupskim Placu Zwycięstwa odbyły się miejskie uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, kwiaty pod pomnikiem złożył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku nadkom Wojciech Jakubowski.


W Słupsku rusza IV edycja badań "Poczucia bezpieczeństwa publicznego i oceny pracy Policji"
( Słupsk, 09.11.2012 )

W dniach od 12 do 23 listopada rozpocznie się kolejna już - czwarta edycja badań dotyczących poczucia bezpieczeństwa publicznego i oceny pracy słupskiej Policji. 150 ankieterów - studentów z Akademii Pomorskiej w Słupsku - będzie zadawać pytania losowo wybranej grupie 1000 mieszkańców naszego miasta. Każdy ankieter, posiada imienny identyfikator oraz legitymację studencką. W przypadku wątpliwości prosimy kontaktować się z dyżurnym KMP w Słupsku pod numerem telefonu 997 lub 112.


Zdradziła go reklamówka
( Słupsk, 09.11.2012 )

Wczoraj ręce policjantów ze Słupska wpadł kolejny kłusownik, który na rzece Słupi nielegalnie łowił ryby. Zatrzymany słupszczanin miał przy sobie złowioną blisko 5 kilogramową rybę oraz szarpaki którymi kłusował. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Zmiana w Stanowisku Kierowania słupskiej Komendy Miejskiej
( Słupsk, 07.11.2012 )

Komenda Miejska Policji w Słupsku zyskała nową twarz w postaci nowoczesnego wytłumienia Stanowiska Kierowania. Profesjonalne ustroje akustyczne, które zawisły na ścianach tego pomieszczenia wykorzystywane są w najnowszych rozwiązaniach projektowych - sterylnie wyciszonych studiów nagrań i rozgłośni radiowych. To jedyne takie w Polsce Stanowisko Kierowania Policji, gdzie wykorzystano taką technologię. Zapewnienie bezwzględnego komfortu, również akustycznego to czynnik wpływający znacząco na poprawę komunikacji z osobami dzwoniącymi na telefony alarmowe.


Mała rzecz jednak duża pomoc
( Słupsk, 05.11.2012 )

Podziękowanie dla patrolu Policji z Ogniwa Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.


Ruszyła akcja "TROĆ" - dwaj kłusownicy w rękach policji
( Słupsk, 02.11.2012 )

W ręce policjantów ze Słupska wpadło dwóch kłusowników, który na rzece Słupi nielegalnie łowili ryby. Obaj zatrzymani na widok policjantów i strażników straży rybackiej zaczęli uciekać odrzucając od siebie kłusownicze narzędzia. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Odpowie za kradzież paliwa
( Słupsk, 02.11.2012 )

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież paliwa, który wczoraj na krajowej szóstce w pobliżu miejscowości Nowa Dąbrowa zatrzymany został przez policjantów ze Słupska. Sprawca, nie zapłacił za 46 litrów benzyny i odjeżdżając ze stacji próbował uciekać osobowym renaultem przed policyjnym pościgiem.


Policjanci z Ustki wśród nagrodzonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Komendanta Głównego Policji
( Słupsk, 29.10.2012 )

Minister Jacek Cichocki oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wręczyli "Krzyże Zasługi za Dzielność"19 policjantom z całego kraju. Wśród wyróżnionych byli dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce. mł. asp. Grzegorz Chiloński oraz sierż.szt. Marcin Jachowicz, którzy w styczniu b.r. narażając własne życie uratowali tonącego w kanale portowym mężczyznę.


Czysta Gra - policjanci wręczyli nagrody gimnazjalistom
( Słupsk, 26.10.2012 )

Policjanci ze Słupska podsumowali i zakończyli tegoroczną edycję programu prewencyjnego "Czysta Gra". Nagrody laureatom wręczyli Komendant II Komisariatu Policji w Słupsku kom. Paweł Molis oraz Robert Czyż ze Stowarzyszenia Bezpieczny Region Supski.


Praktyki słuchaczy w Komendzie Miejskiej w Słupsku
( Słupsk, 23.10.2012 )

Miniony piątek był ostatnim dniem praktyk słuchaczy Szkoły Policji na terenie Słupska. Młodzi policjanci przez blisko miesiąc pełnili służby, pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji - I i II Komisariatu w Słupsku. Podczas wspólnych patroli słuchacze mieli okazję do praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy i zweryfikowania jej wobec codziennej służby w terenie.


Zagrali koncert w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 23.10.2012 )

Koncertem w auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, zakończył się festiwalowy tydzień muzyki gitarowej "IX Jesienny Przeciąg Gitarowy". Na scenie wystąpiła grupa Urlatori E Łobuzi, prezentująca włoskie szlagiery lat 60 i 70.


Ukradł samochód swojemu szefowi
( Słupsk, 22.10.2012 )

Kolejne kradzione auto odzyskali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Warty około 10 tyś złotych osobowy mercedes, skradziony został przez 40 letniego mieszkańca Słupska i był już przygotowany do sprzedaży paserowi. Zatrzymany słupszczanin usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.


W pokoju rodziców hodował konopie
( Słupsk, 19.10.2012 )

Patrol policji ze Słupska zatrzymał 28-letniego mieszkańca gminy Główczyce, podejrzewanego o uprawę i posiadanie marihuany. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli prawie 300 gram poporcjowanego narkotyku. Ukryty był w szafach, za łóżkiem, piwnicy, a także w starym kasetowym magnetofonie. W mieszkaniu tym kryminalni zabezpieczyli także pół metrowy krzak konopi indyjskiej, dorastający w pokoju rodziców. Za posiadanie i uprawę narkotyków 28-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


"WŁOSI" zagrają koncert w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 18.10.2012 )

Policjanci ze Słupska zapraszają na kolejny już koncert, w ramach festiwalu muzyki "Jesienny Przeciąg Gitarowy". Tym razem na scenie w Auli Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabrzmią szlagiery muzyki włoskiej z lat 60 i 70. W ten sposób "otwierając się" na słupszczan i zapraszając melomanów muzyki, Policjanci dbają o coraz lepsze relacje z mieszkańcami tego miasta. Zeszłoroczny koncert pokazał, że miejscowi Policjanci utożsamiani są nie tylko z bezpieczeństwem ale także promowaniem kultury i pozytywnych wzorców wśród młodzieży i mieszkańców tego miasta.


KWP Gdańsk - Komunikat - Uwaga na oszustów oferujących urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej
( Słupsk, 18.10.2012 )

Policjanci ostrzegają przed oszustami oferującymi urządzenia do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. 28 listopada w województwie pomorskim wyłączony zostanie sygnał analogowy telewizji. Po tym terminie telewizję będzie można odbierać poprzez specjalną przystawkę lub telewizor posiadający taką funkcję.


Nieletnie kradły kosmetyki
( Słupsk, 17.10.2012 )

Kosmetyki, odzież i drobna biżuteria o wartości ponad 1300 złotych, to rzeczy skradzione wczoraj przez trzy nieletnie klientki centrum handlowego w Słupsku . Piętnastolatki- uczennice 1 klasy gimnazjum, w przymierzalni zrywały alarmy z odzieży i chowając ją w torebkach usiłowały opuścić sklep. O tej kradzieży policjanci poinformują Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.


Komendant wręczył puchary dla najlepszych młodych judoków
( Słupsk, 15.10.2012 )

W minioną sobotę w słupskiej Hali Gryfia ponad 400 młodych judoków z Polski i Niemiec rywalizowało w X jubileuszowym Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego Dzieci i Młodzików. Patronat nad imprezą objął Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp Andrzej Szaniawski, który wręczył puchary i nagrody najlepszym zawodnikom.


16 latek i dwaj dorośli napadli na słupszczanina
( Słupsk, 15.10.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech sprawców rozboju, do którego doszło wczoraj wieczorem w centrum miasta. Napastnicy pobili wracającego z pracy słupszczanina i ukradli mu siatkę z zakupami. Jednym z napastników okazał się 16 latek, który dzień wcześniej uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ustce. Zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat więzienia.


Świadku, zgłoś się
( Słupsk, 03.10.2012 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków poniższych zdarzeń drogowych. Osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia opisywanych spraw proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 pok. 410 lub telefonicznie pod nr 59 848 05 03 lub 997.


NIEĆPA 2012
( Słupsk, 02.10.2012 )

28 września w Słupsku odbyła się impreza poświęcona propagowaniu życia bez narkotyków NIEĆPA 2012. Gwiazdą wieczornego koncertu był zespół Blue Cafe. W imprezie wzięli udział również słupscy policjanci, którzy uczestnikom koncertu przekazywali wiedzę dotyczącą zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych używek.


"Tak jest bezpieczniej" - program edukacyjny dla przedszkolaków
( Słupsk, 01.10.2012 )

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze Strażą Miejską w Słupsku i Stowarzyszeniem "Bezpieczny Region Słupski" rozpoczęli zajęcia edukacyjne "Tak jest bezpieczniej".


Zabezpieczony nielegalny alkohol i tytoń
( Słupsk, 28.09.2012 )

Słupscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 46-letniego mieszkańca Słupska pod zarzutem posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. W jego mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych policjanci zabezpieczyli 105 litrów spirytusu i 31 kilogramów tytoniu.


Świadku, zgłoś się
( Słupsk, 28.09.2012 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków poniższych zdarzeń drogowych. Osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia opisywanych spraw proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 pok. 410 lub telefonicznie pod nr 0-59 848-05-03.


Świadku, zgłoś się
( Słupsk, 21.09.2012 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków poniższych zdarzeń drogowych. Osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia opisywanych spraw proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 pok. 410 lub telefonicznie pod nr 0-59 848-05-03.


Świadku, zgłoś się
( Słupsk, 13.09.2012 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków poniższych zdarzeń drogowych. Osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia opisywanych spraw proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 pok. 410 lub telefonicznie pod nr 0-59 848-05-03.


Patrol ze Słupska najlepszy w naszym województwie
( Słupsk, 31.08.2012 )

Wczoraj odbył się finał Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych Patrol Roku. Zawody wyłoniły dwie pary funkcjonariuszy, które będą reprezentowały województwo pomorskie na zawodach ogólnopolskich w Słupsku.


Małoletni ukradli motorower
( Dębnica Kaszubska, 31.08.2012 )

Policjanci z Dębnicy Kaszubskiej wyjaśnili sprawę włamania do garażu jednego z mieszkańców tej gminy. Funkcjonariusze odzyskali skradziony motorower marki ogar oraz dwa telefony komórkowe. Sprawcami włamania okazali się dwaj małoletni mieszkańcy tej gminy w wieku 12 i 14 lat. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzję o dalszym ich losie.


Zatrzymani z kradzionym złomem
( Słupsk, 29.08.2012 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku, zatrzymali w pobliżu trakcji kolejowej dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież miedzianych przedmiotów. Funkcjonariusze ustalają pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów. Ich wartość wstępnie wyceniono na 300 złotych . Jeśli potwierdzą się zarzuty i podejrzenia kradzieży, zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwy sprawca kolizji zatrzymany
( Dębnica Kaszubska, 29.08.2012 )

60 letni mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska , kierując samochodem po pijanemu spowodował kolizję z innym pojazdem. Ustalony przez policjantów sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i próbował przed nimi ukryć się w swoim mieszkaniu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.


Bawmy się bezpiecznie i wesoło - zakończenie wakacji 2012
( Słupsk, 27.08.2012 )

Policjanci ze słupskiej komendy uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Zakończenie lata i zbliżający się rok szkolny były świetną okazją do przekazania uczestnikom festynu niezbędnych informacji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym - "Bezpiecznie w drodze do szkoły".


Kradł w sklepie z zabawkami - zdradził go monitoring sklepu
( Słupsk, 27.08.2012 )

Pudełko z klockami o wartości blisko 300 zł, to łup jednego z klientów sklepu z zabawkami w Słupsku. 21 letni mieszkaniec tego miasta, wpadł w ręce policji podczas interwencji, w trakcie której nie potrafił wyjaśnić skąd posiada wartościową zabawkę. Zdradził go także monitoring sklepowy, demaskujący jak się okazało kolejną jego kradzież sklepową. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Wypadek drogowy na obwodnicy Słupska spowodował nietrzeźwy kierowca
( Słupsk, 22.08.2012 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszej nocy na słupskiej obwodnicy. Kierowca fiata zjechał na przeciwległy pas drogi zderzył się czołowo z nadjeżdżającym citroenem. W związku ze sprawą zatrzymano sprawcę wypadku, 37 letniego kierującego fiatem. Mężczyzna ten jak się okazało miał w organiźmie ponad 2 promile alkoholu i ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Pasażer tego samochodu, ze złamaną nogą trafił do słupskiego szpitala gdzie pozostaje na obserwacji. Za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Areszt za rozbój w Słupsku
( Słupsk, 21.08.2012 )

Kryminalni ze Słupska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu dokonali rozboju na czterech nieletnich mieszkańcach tego miasta. Sprawcy, pobili swoje ofiary i ukradli im niespełna 10 złotych oraz telefon komórkowy. Na wniosek Policji i Prokuratora, rozbójnicy trafili do aresztu. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.


Świadku, zgłoś się
( Słupsk, 20.08.2012 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków poniższych zdarzeń drogowych. Osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia opisywanych spraw proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 pok. 410 lub telefonicznie pod nr 0-59 848-05-03.


Uwaga na domokrążców!
( Słupsk, 16.08.2012 )

Coraz częściej spotykamy się z przestępstwami, w których pokrzywdzonymi są osoby starsze. Sprawcy wykorzystują ich dobroć czy chęć pomocy innym. Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami. Okradają, podając się za pracowników firm usługowych np., wykonujących czyszczenia przewodów wentylacyjnych, związanych ze służbą zdrowia, administracją mieszkań lub innych instytucji.


Włamał się do stodoły sąsiada
( Słupsk, 08.08.2012 )

Dzisiaj rano policjanci ze słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Spośród 400 przebadanych kierowców dwoje kierowało pod wpływem alkoholu . Oprócz utraty prawa jazdy grozi im kara nawet do 2 lat więzienia.


"TRZEŹWY PORANEK" - działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ze Słupska
( Słupsk, 06.08.2012 )

Dzisiaj rano policjanci ze słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Spośród 400 przebadanych kierowców dwoje kierowało pod wpływem alkoholu . Oprócz utraty prawa jazdy grozi im kara nawet do 2 lat więzienia.


"Głosowanie czas zacząć"
( Słupsk, 31.07.2012 )

Rozpoczął się plebiscyt "POLICJANT POMORZA 2012", organizowany wspólnie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i "Dziennik Bałtycki". Celem konkursu jest przeprowadzenie w "Dzienniku Bałtyckim" i serwisach dziennikbaltycki.pl i naszemiasto.pl akcji prezentującej różne aspekty działania pomorskiej policji. Jednocześnie na łamach gazety w Internecie zostanie przeprowadzony plebiscyt, w którym mieszkańcy Pomorza będą głosować na policjantów w czterech kategoriach.


Na miejscu przestępstwa zostawił własny dokument
( Słupsk, 27.07.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ukradł pozostawioną w otwartym samochodzie torbę i portfel. Sprawca ten okazał się "pomocnym" policji ,gdyż uciekając z miejsca kradzieży wyrzucił materiałową torbę w której nieopatrznie pozostawił na siebie "namiary" w postaci karty leczenia szpitalnego. 28 letni słupszczanin usłyszał już zarzuty kradzieży, za które kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat więzienia.


Potracił 9- latka na pasach
( Słupsk, 26.07.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ustalają przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj w centrum tego miasta. 19- letni kierowca volkswagena potrącił 9-letniego chłopca przechodzącego przez przejście dla pieszych. Kierowca samochodu był trzeźwy.


Chuligan butelką ranił pasażerów autobusu
( Słupsk, 26.07.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali chuligana, który rzucił butelką w jadący autobus komunikacji miejskiej. Okruchy szkła z rozbitej szyby raniły pasażerów, a butelka wpadła do wnętrza autobusu, wprost do wózka w którym znajdowało się kilkumiesięczne dziecko. Zatrzymanym mężczyznę jest 25 letni słupszczanin. Mężczyzna dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo i zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat wiezienia.


Festyn z okazji Święta Policji w Słupsku
( Słupsk, 25.07.2012 )

W piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Uroczystą akademię, poprzedziła msza święta w intencji policjantów, odprawiana w kościele św. Jacka w Słupsku. Policjanci zorganizowali także festyn dla dzieci i mieszkańców Słupska, gdzie można było zapoznać się z kulisami pracy Policji, obejrzeć sprzęt policyjny i wziąć udział w wielu ciekawych konkursach.


Trzeźwy poranek
( Słupsk, 10.07.2012 )

Policjanci ze słupskiej komendy miejskiej, wspólnie z funkcjonariuszami straży gminnej z Kobylnicy przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Spośród 450 przebadanych kierowców aż sześciu wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Chciał wyłudzić kolejny kredyt
( Słupsk, 10.07.2012 )

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Policji w Słupsku, zatrzymali 27letniego mężczyznę, który na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłował wyłudzić kolejny już kredyt w trzech miejscowych bankach. Oszustwo zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


20 latek hodował krzaki marihuany
( Słupsk, 04.07.2012 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli 7 sadzonek marihuany ukryte za stodołą na jednej z posesji w gminie Kobylnica. funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 20 letniego mieszkańca tej gminy. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili dodatkowo niewielkie ilości amfetaminy i suszu marihuany. Uprawa i posiadanie narkotyków jest przestępstwem za, które zatrzymanemu grozić może kara nawet do 3 lat więzienia


Wyrwał kobiecie torebkę - zatrzymali go policjanci
( Słupsk, 02.07.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali sprawcę kradzieży "na wyrwę", do której doszło w sobotę wieczorem w centrum miasta. Okazał się nim 27 - letni słupszczanin. Mężczyzna na widok policjantów usiłował ukryć się w pobliskiej kamienicy. Miał przy sobie skradzioną wcześniej torebkę. Za kradzież grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności


Skradzione kable sprzedawał na złom - wpadł w Potęgowie
( Potęgowo, 29.06.2012 )

Policjanci z Potęgowa wyjaśnili sprawę kradzieży przewodów wysokiego napięcia, do których od kilku miesięcy dochodziło w pobliżu trakcji kolejowych. Funkcjonariusze zatrzymali 40 letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna ten spowodował straty w wysokości przekraczającej 15 tysięcy złotych. Sprawca ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Poszukujemy świadków wypadku
( Słupsk, 27.06.2012 )

Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego które miało miejsce w dniu 19.06.2012r. około godziny 14:00 w Słupsku na ul. Tuwima w pobliżu skrzyżowania z ul. Starzyńskiego. Nieznany kierujący samochodem ciężarowym typu dostawczego (w białym kolorze z czarnymi napisami na bokach i tyle pojazdu oraz czerwonymi napisami na bokach pojazdu) najechał na tył samochodu marki VW Golf koloru granatowego, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty - Wydział Ruchu Drogowego KMP Słupsk Al. 3-go Maja 1 pok. 410 lub telefonicznie pod nr 0-59 848-05-23.


Poszukujemy świadków wypadku
( Słupsk, 14.06.2012 )

W dn. 9 maja 2012r. ok. 9.50 w m. Bydlino doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyła ciężarówka Mercedes i samochód osobowy Toyota Avensis. W prawidłowo skręcającą w lewo, w kierunku nowego osiedla domków jednorodzinnych, ciężarówkę wjechała toyota. Prosimy świadków zdarzenia o zgłaszanie się do Komisariatu Policji II w Słupsku, tel. 59 84 80 400 lub 59 84 80 268.


Nietrzeźwy kursant na egzaminie prawa jazdy
( Słupsk, 04.06.2012 )

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku do egzaminu państwowego na prawo jazdy, przystąpił kursant będący pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i urządzenie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Ukradł na cmentarzu torebkę - zatrzymali go policjanci ze Słupska
( Słupsk, 04.06.2012 )

Słupscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na miejscowym cmentarzu kradł na tzw. "wyrwę". Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Komendant Szkoły Policji w Słupsku zatrzymał 18-latka za posiadanie narkotyków
( Słupsk, 30.05.2012 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch słupszczan, związanych z przestępczością narkotykową. Jednego z mężczyzn po krótkim pościgu zatrzymał znajdujący się w pobliżu Komendant Szkoły Policji w Słupsku.


Zwłoki mężczyzny w wersalce
( Słupsk, 25.05.2012 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności śmierci 59-letniego mężczyzny, którego ciało wczoraj , przed południem odnaleziono na miejscowym peronie PKP. Do wyjaśnienia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 40 lat ,którzy najprawdopodobniej mają ścisły związek z tym zdarzeniem. Zwłoki mężczyzny ujawniono w wersalce, którą zatrzymani usiłowali włożyć do jednego z pociągów relacji Słupsk - Gdańsk.


Słupsk - wpadli na gorącym uczynku
( Słupsk, 22.05.2012 )

Policjanci ze Słupska na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 16 i 19 lat, włamujących się nocą do osobowego fiata. Sprawcy zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o jego dalszym losie.


Mianowani na pierwszy stopień oficerski
( Słupsk, 21.05.2012 )

Kolejny funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Słupsku został mianowany na pierwszy stopień oficerski. Promocja z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Komendanta Głównego Policji odbyła się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.


Rozbój na wabia
( Słupsk, 21.05.2012 )

Nawet 12 lat więzienia grozi sprawcom rozboju, do którego doszło w miniony czwartek w Słupsku. 19-letnia słupszczanka i jej 22 letni wspólnik, zwabili do jednej z kamienic 57 letniego mężczyznę, którego dotkliwie pobili, a następnie okradli. Ustaleni przez policjantów sprawcy tego rozboju jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu.


Ojciec i syn zatrzymani za uprawę marihuany
( Ustka, 17.05.2012 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli 57 sadzonek marihuany. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn ojca i syna w wieku 32 i 55 lat. Ten ostatni usiłował ukryć sadzonki chowając je do lodówki. Uprawa narkotyków jest przestępstwem za, które zatrzymanym grozić może kara nawet do 3 lat więzienia.


Z kradzieży zrobili sobie źródło utrzymania
( Słupsk, 16.05.2012 )

Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę licznych kradzieży sklepowych, do których od trzech miesięcy dochodziło w miejscowych galeriach handlowych. Funkcjonariusze zatrzymali dwoje mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, kobietę i mężczyznę. W tym samym czasie, ale w innym sklepie patrol mundurowych zatrzymywał dwóch słupszczan, usiłujących opuścić market ze skradzioną wcześniej odzieżą i kosmetykami o łącznej wartości 400 złotych. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Działania na drogach - "Trzeźwy poranek"
( Słupsk, 14.05.2012 )

Policjanci ze słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili dzisiaj na drogach powiatu działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Spośród 400 przebadanych kierowców aż sześciu było tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z kierujących dodatkowo jechał bez prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwy kursant na egzaminie prawa jazdy
( Słupsk, 14.05.2012 )

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku do egzaminu państwowego na prawo jazdy, przystąpił kursant będący pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i urządzenie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Policjanci uratowali życie 53-letniemu samobójcy
( Słupsk, 10.05.2012 )

Policyjny negocjator i dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uratowali życie 53-letniemu mieszkańcowi gminy Dębnica Kaszubska. Mężczyzna wszedł na wysoki komin i zagroził ,że popełni samobójstwo. Po rozmowie z policjantami samobójca zmienił zdanie i w koszu strażackim przetransportowany został na ziemię.


Pomyślnie zakończone poszukiwania 88-latki
( Kępice, 10.05.2012 )

Dzisiaj o 5 rano w lesie w pobliżu Korzybia w gminie Kępice, policjanci odnaleźli 88 letnią kobietę. Jej zaginięcie zgłosiła kilka godzin wcześniej rodzina. Odnaleźli ją policjanci wraz ochotnikami straży pożarnej w jednym z pobliskich mokradeł w lesie. Wyziębionej i wystraszonej kobiecie udzielono pomocy medycznej, jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.


Areszt za rozbój w Słupsku
( Słupsk, 10.05.2012 )

Kryminalni ze Słupska zatrzymali dwóch słupszczan, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek, przy użyciu siekiery dokonali brutalnego rozboju. Sprawcy wyłamali zamek w drzwiach do jednego z mieszkań, a następnie dotkliwie pobili i okradli dwóch znajdujących się tam pokrzywdzonych mężczyzn. Wartość skradzionego mienia to blisko 4 tyś złotych. Na wniosek Policji i Prokuratora, sprawcy rozboju trafili na trzy miesiące do aresztu.


Policjanci pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku
( Słupsk, 09.05.2012 )

Z okazji Dnia Zwycięstwa przedstawiciele Policji złożyli wczoraj wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku. Dalsza część uroczystości odbywała się na placu apelowym, stacjonującej w mieście, 7 Brygady Obrony Wybrzeża.


Policjanci w Słupsku złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Kilińskiego
( Słupsk, 04.05.2012 )

Wczoraj przed pomnikiem Jana Kilińskiego w Słupsku odbyły się miejskie obchody kolejnej rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja". W uroczystościach, jak co roku, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, politycy, goście i mieszkańcy. W imieniu Policjantów, kwiaty pod pomnikiem złożył zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku nadkom. Wojciech Jakubowski.


Areszt za pobicie
( Słupsk, 04.05.2012 )

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42 letni słupszczanin zatrzymany w poniedziałek przez policjantów ze Słupska. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, swojej 28-letniej konkubiny. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze Słupska zatrzymali pięciu sprawców rozboju
( Dębnica Kaszubska, 04.05.2012 )

Słupscy kryminalni ustalili i zatrzymali pięciu sprawców rozboju na mieszkańcach gminy Dębnica Kaszubska. Wobec jednego z zatrzymanych 31 letniego mężczyzny zastosowano już dwumiesięczny areszt. O losie pozostałych, którzy są w wieku 17-21 lat, zadecyduje prokurator . Za popełniony rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Z kościoła do aresztu - złodziej ukradł skrzynkę na ofiarę
( Słupsk, 30.04.2012 )

Dzielnicowy z I Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymał sprawcę kradzieży, który podczas mszy w jednym z miejscowych kościołów ukradł szkatułkę z ofiarą dla ubogich. Złodziejem okazał się 31 letni słupszczanin. Mężczyzna był pijany, trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Wykłady dla słuchaczy w Komendzie Policji w Słupsku
( Słupsk, 27.04.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku gościli w tym tygodniu słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. Młodzi policjanci w ramach zajęć dydaktycznych, mieli możliwość zobaczyć jak wygląda codzienna służba pełniona w Policyjnej Izbie Dziecka oraz w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.


Wyłudzonego laptopa zastawił w lombardzie
( Słupsk, 27.04.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali 23 letniego słupszczanina podejrzanego o wyłudzanie kredytów i pożyczek bankowych. Sprawca posługiwał się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu . Za oszustwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Akcja Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
( Słupsk, 25.04.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, realizują dzisiaj w całym powiecie działania mające na celu zmniejszenie wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze, zawracać będą szczególną uwagę na ich stan trzeźwości. Tylko wczoraj funkcjonariusze ze Słupska zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierujących. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im kara nawet do 2 lata więzienia.


Policjanci ściągnęli kobietę z gzymsu
( Słupsk, 19.04.2012 )

Policjanci uratowali nietrzeźwą 32-letnia kobietę, która stała na gzymsie na wysokości III piętra budynku w centrum Słupska. W mieszkaniu trwała impreza imieninowa a jej uczestnicy nie zauważyli braku kobiety.


Finał programu "Prewencja ale inaczej"
( Słupsk, 17.04.2012 )

13 kwietnia 2012 roku w Gimnazjum nr 4 w Słupsku odbył się finał kolejnej edycji programu „Prewencja ale inaczej". W tym roku programem objęto ponad 800 uczniów klas pierwszych z sześciu słupskich gimnazjów oraz gimanzjum z Kobylnicy i Sycewic. Zwycięzcą turnieju finałowego zostało Gimnazjum nr 4 w Słupsku.


Wypadek
( Głobino, 06.04.2012 )

Policjanci ze Słupska ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Głobino. Pod kołami Opla Omegi zginął 48 letni mężczyzna. Samochodem kierował jadący od strony Kusowa mieszkaniec Słupska - był trzeźwy.


Wandal w rękach policji
( Słupsk, 06.04.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali mężczyznę, który łomem wybił szybę w drzwiach klatki schodowej. Sprawca uciekając przed policjantami odrzucił narzędzie przestępstwa wprost w szybę zaparkowanego samochodu. Pokrzywdzeni wycenili już straty na co najmniej 400 złotych. Teraz ,zatrzymany w policyjnym areszcie 22 letni słupszczanin odpowie za zniszczenie mienia.


Wyłudzali kredyty
( Słupsk, 04.04.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19-40 lat podejrzanych o wyłudzanie kredytów i pożyczek bankowych. Sprawcy posługiwali się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu. Za oszustwo grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Wandal zniszczył drzwi wejściowe
( Słupsk, 03.04.2012 )

22 latek ze Słupska odpowie za zniszczenie drzwi wejściowych jednego z miejscowych sklepów spożywczych. Sprawca, cegłówką wybił szyby o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Nowomianowany komendant w Kępicach
( Kępice, 03.04.2012 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku, podinsp. Andrzej Szaniawski wręczył rozkaz personalny nowo mianowanemu Komendantowi Komisariatu Policji w Kępicach. Został nim komisarz Czesław Mazella. Obecni na uroczystości przedstawiciele lokalnych władz, życzyli komendantowi sukcesów w pełnieniu bezpiecznej służby na rzecz społeczności.


Wjechał samochodem w garaż
( Słupsk, 02.04.2012 )

Wczoraj po południu w Słupsku kierowca osobowego volkswagena wjechał w kompleks garaży niszcząc bramę wjazdową oraz część ściany bocznej jednego z nich. Kierujący tym samochodem to 35-letni słupszczanin. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkotestem wykazało u niego prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Nie miał także uprawnień do kierowania.


Turniej Służb Mundurowych dobiegł końca
( Słupsk, 29.03.2012 )

Dzisiaj odbyły się ostatnie już rozgrywki w ramach„ XXI- Turnieju Służb Mundurowych”. Zwycięzcami kończącej turniej dyscypliny –siatkówki okazali się zawodnicy 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska. Oni także zwyciężyli w ogólnej klasyfikacji zajmując miejsce pierwsze w całym turnieju.


Kradziony samochód ukryli w garażu
( Słupsk, 23.03.2012 )

Kolejne kradzione auto odzyskali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Audi A4 warte blisko 30 tyś złotych ukryte było w garażu jednej z miejscowych posesji. Zatrzymano 31 letniego właściciela tego garażu. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa, za które grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Pirat drogowy uciekał przed policyjnym radiowozem
( Słupsk, 23.03.2012 )

Tylko kilkanaście minut potrzebowali słupscy policjanci, aby zatrzymać kierowcę volvo który uciekał przed policyjnym radiowozem. Sprawca ten, znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za te wykroczenie dostał mandat w wysokości 2100 złotych.


Pływający mundurowi
( Słupsk, 22.03.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz przedstawiciele innych służb rywalizowali w kolejnej konkurencji XXI edycji Turnieju Służb Mundurowych. Dzisiaj odbyło się pływanie natomiast w przyszłym tygodniu aż dwie konkurencje: siatkówka i biegi przełajowe. To one wyłonią zwycięzców całego turnieju.


Nowy Komendnat w Główczycach
( Główczyce, 21.03.2012 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku, podinsp. Andrzej Szaniawski wręczył rozkaz personalny nowo mianowanemu Komendantowi Komisariatu Policji w Główczycach. Został nim komisarz Lucjan Dobrek. Obecni na uroczystości wójtowie podległych gmin, życzyli Komendantowi sukcesów w pełnieniu bezpiecznej służby na rzecz lokalnej społeczności.


Ukradli stół spod remontowanej restauracji
( Słupsk, 20.03.2012 )

Policjanci ze Słupska odzyskali skradziony kilka dni temu metalowy stół gastronomiczny wartości 1500 zł. Sprawcami tej kradzieży okazali się trzej słupszczanie w wieku 56, 53 i 37 lat. Stół sprzedali na złom uzyskując za niego niespełna 40 złotych. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Złodzieje kołpaków
( Słupsk, 19.03.2012 )

Zarzuty kradzieży usłyszą dzisiaj dwaj zatrzymani przez policjantów w Słupsku mężczyźni. Sprawcy to 25 i 29 latek, którzy wczoraj przed południem kradli kołpaki na jednym z osiedlowych parkingów. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Skuteczni również poza służbą
( Słupsk, 06.03.2012 )

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży na tzw. wyrwę. Złodziejem okazał się 27 letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który zaatakował stojącą pod bankomatem 77 letnią kobietę. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Wizyta niemieckich policjantów w słupskiej komendzie miejskiej
( Słupsk, 02.03.2012 )

Policjanci z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu pod Berlinem goszczący z roboczą wizytą w słupskiej Szkole Policji odwiedzili Komendę Miejską Policji w Słupsku.


Poszukiwany ENA zatrzymany w Słupsku
( Słupsk, 01.03.2012 )

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 24–letniego mieszkańca Słupska poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez holenderski wymiar sprawiedliwości. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Słupsku podejmie decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu i wdrożeniu procedury ekstradycyjnej.


Kradzieże sklepowe - troje zatrzymanych w Słupsku
( Słupsk, 27.02.2012 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trojgu mieszkańcom Słupska w wieku 18 i 19 lat, którzy zatrzymani zostali za kradzież odzieży w jednym z miejscowych hipermarketów. W mieszkaniach zatrzymanych, śledczy odnaleźli cześć skradzionych rzeczy. Ich wartość opiewa na kwotę co najmniej 650 złotych. Funkcjonariusze ustalać teraz będą czy zatrzymani mogli mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami.


Uwaga na oszustów
( Słupsk, 24.02.2012 )

Złodzieje wykorzystują każdą dogodną sytuację aby nas okraść. Przez brak czujności i rozwagi możemy stracić oszczędności życia. Nasza naiwność jest niejednokrotnie wykorzystywana przez przestępców. W ten sposób 76-lenia mieszkanka powiatu słupskiego straciła 900 złotych przekazując pieniądze zupełnie obcej kobiecie.


Zasłużona emerytura
( Słupsk, 24.02.2012 )

Wczoraj w słupskiej komendzie policji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Komendant Miejski Policji w Słupsku oraz kadra oficerska pożegnali ośmiu odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy.


Policjanci udaremnili sprzedaż nielegalnego alkoholu
( Słupsk, 22.02.2012 )

Prawie 50 litrów spirytusu i papierosy bez znaków akcyzy zabezpieczyli w dwóch mieszkaniach na terenie Słupska policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji. Właściciele mieszkań, jak ustalono, już wcześniej przewijali się w sprawach gospodarczych dotyczących nielegalnego alkoholu. Za nielegalne posiadanie wyrobów bez znaków akcyzy i sprzedaż alkoholu bez zezwolenia grozi grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Narkotyki ukryte miał w mieszkaniu
( Słupsk, 20.02.2012 )

Policjanci z II Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali 26-letniego mieszkańca tego miasta , który w swoim mieszkaniu miał ukryte narkotyki. Późniejsze badanie wykazało, że znaleziony tam zielony susz to marihuana w ilości ponad 15 gram. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwy kierowca pługa odśnieżał drogę
( Słupsk, 17.02.2012 )

Prawie promil alkoholu w organiźmie miał kierowca pługa , który w trakcie odśnieżania ulicy Szczecińskiej w Słupsku spowodował kolizję drogową. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Kolejny zatrzymany w związku z wyłudzeniem kredytu
( Słupsk, 16.02.2012 )

Śledczy z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy policji w Słupsku, zatrzymali 58 letniego mężczyznę, który na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłował wyłudzić kredyt w jednym z miejscowych banków. Oszustwo jest czynem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


”Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”
( Słupsk, 16.02.2012 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we współpracy z sądami, prokuraturami oraz organizacjami pozarządowymi organizują w dniach 20 - 25 lutego 2012 roku ”Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Wyznaczeni policjanci w godzinach 10.00-18.00 pełnić będą dyżury, które zapewnią profesjonalną obsługę wszystkim zwracającym się o pomoc.


Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku
( Słupsk, 13.02.2012 )

Policjanci ze Słupska na gorącym uczynku zatrzymali 18 letniego słupszczanina, który minionej nocy włamał się do jednego z miejscowych sklepów spożywczych. Sprawca ten zostanie dzisiaj przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Okradli kościół – zatrzymali ich policjanci w Słupsku
( Słupsk, 10.02.2012 )

Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę kradzieży rynien z jednego z miejscowych kościołów. Sprawcami okazali się dawaj 20 latkowie i jeden 19 latek– mieszkańcy Słupska, którzy działając od kilku tygodni spowodowali straty w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Bezpieczne ferie - 3 nietrzeźwych
( Słupsk, 08.02.2012 )

Trzech nietrzeźwych kierujących, ponad 60 skontrolowanych osób, to bilans minionej służby policjantów Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej. Wczorajsze działania to wynik trwającej w województwie pomorskim akcji "bezpieczne ferie" ,która potrwa do najbliższej niedzieli. Policjanci ostrzegają, że nie ma żadnego pobłażania dla kierujących na podwójnym gazie. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 2 lata pozbawienia wolności.


Podsumowanie minionego roku
( Słupsk, 08.02.2012 )

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2011 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza jednostki i komisariatów podległych KMP w Słupsku.


Policjanci uratowali psa przed zamarznięciem
( Słupsk, 02.02.2012 )

Policjanci ze Słupska uratowali wyziębionego i wygłodzonego psa, który przypięty był łańcuchem do altany działkowej. Wychłodzone i zmarznięte zwierze trafiło już do schroniska. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt właścicielowi psa może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.


Wpadł wyłudzając kredyt
( Słupsk, 01.02.2012 )

Słupscy policjanci zatrzymali 36 letniego mężczyznę, który na podstawie sfałszowanego fałszywego zaświadczeń o zatrudnieniu usiłował wyłudzić kredyt w jednym z miejscowych banków. Oszustwo jest czynem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Piłkarze na najwyższym podium w turnieju służb mundurowych
( Słupsk, 31.01.2012 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajęła I miejsce w turnieju piłki nożnej w ramach rozgrywek „ XXI- Spartakiady Służb Mundurowych”. Na boisku walczyło 6 reprezentacji. Mecze odbywały się w hali sportowej 7 Brygady Obrony Wybrzeża przy ulicy Westerplatte.


Prawie kilogram narkotyków zabezpieczyli policjanci ze Słupska
( Słupsk, 30.01.2012 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy i prawie 100 gram marichuany. Ich czarnorynkowa wartość to około 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 28,30 i 38 lat. W mieszkaniu jednego z nich oprócz narkotyków zabezpieczono sprzęt służący do porcjowania narkotyków. Handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Komendnat Miejski nagrodził troje uczniów ze Słupska
( Słupsk, 30.01.2012 )

Troje uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej nr 6 w Słupsku otrzymało wyróżnienia od Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Uczniowie ci, kilka tygodni temu znaleźli portfel zagubiony przez mieszkańca słupska i nie wahając się ani chwili odnieśli go na Policję.


Sprawca czterech kradzieży "na wyrwę" zatrzymany
( Słupsk, 27.01.2012 )

Słupscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł na tzw. ”wyrwę” w centrum miasta. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna poszukiwany był przez tamtejszy sąd do odbycia kary pozbawienia wolności . Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratora, zatrzymany słupszczanin na trzy miesiące trafił do aresztu. Za kradzieże grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Sprawca kradzieży "na wyrwę" zatrzymany
( Słupsk, 25.01.2012 )

Słupscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży „na wyrwę”, do której doszło w centrum miasta. Młody- 18 letni słupszczanin, którego zarejestrował monitoring miasta, zatrzymany został w pobliskiej kamienicy przez patrol policji. Sprawcy, za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Unihokej w wykonaniu mundurowych
( Słupsk, 24.01.2012 )

Policjanci z KMP w Słupsku oraz przedstawiciele innych służb mundurowych rywalizowali w kolejnej konkurencji XXI edycji Turnieju Służb Mundurowych.


Okradali sklepy - zatrzymali ich w Słupsku
( Słupsk, 23.01.2012 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu słupskiego, których zatrzymali policjanci ze Słupska w związku z kradzieżami sklepowymi w jednym z miejscowych hipermarketów. Jeden ze sprawców wpadł na gorącym uczynku w sklepie z artykułami elektronicznymi i miał przy sobie specjalnie przygotowaną torbę mająca zmylić czujki alarmowe.


Ukrył narkotyki w kuchennej szafce
( Słupsk, 19.01.2012 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta, który miał swoim mieszkaniu 70 gram amfetaminy. Narkotyki ukrył w szafce kuchennej. Za udzielanie i posiadanie znacznych ilości amfetaminy grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Wypadek na torowisku w Słupsku
( Słupsk, 17.01.2012 )

Policjanci ze słupska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na torowisku. Zginął 41 letni słupszczanin, który najprawdopodobniej chcąc skrócić sobie drogę, przebiegał przez tory w miejscu niedozwolonym.


Nieletni uciekali samochodem
( Słupsk, 16.01.2012 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali uciekający ulicami miasta samochód, którym kierował 16 letni uczeń jednej z miejscowych szkół średnich. Oprócz kierowcy w samochodzie tym znajdowało się dwóch nieletnich pasażerów w wieku 16 i 17 lat. Podczas zatrzymania wyszło na jaw, że jeden z nich posiadał foliowy woreczek z zawartością marichuany. Za jej posiadanie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Wypadek na pasach w Słupsku
( Słupsk, 13.01.2012 )

35 letni kierowca samochodu opel tigra potrącił wczoraj w Słupsku przechodzącego przez przejście dla pieszych mieszkańca tego miasta. Poszkodowany 46 latek przewieziony został do miejscowego szpitala-doznał złamania kości podudzia. Kierowca opla był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Ferie zimowe - kontrole autokarów
( Słupsk, 12.01.2012 )

Zbliżają się zimowe ferie w województwie pomorskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zapowiadają w tym okresie kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowiska.


22 i 21 latek pobili sąsiada
( Słupsk, 11.01.2012 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne rozboje i wymuszenia rozbójnicze. Sprawcy to mieszkańcy powiatu słupskiego w wieku 21 i 22 lata. Mężczyźni ci co najmniej od roku znęcali się nad swoim sąsiadem, którego wielokrotnie bili i okradali. Za te rozboje i liczne naruszenia miru domowego, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Pchali wózki wypełnione kradzionym złomem
( Ustka, 10.01.2012 )

Policjanci z Ustki zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o włamanie do budynku spichlerza znajdującego się miejscowym porcie. Łupem włamywaczy padły silniki elektryczne oraz elementy klimatyzacji o łącznej wartości blisko 2 tyś złotych. Śledczy odzyskali już skradzione mienie, które sprawcy niemal za bezcen usiłowali sprzedać w jednym z miejscowych skupów złomu. Za włamanie zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Zderzenie trzech pojazdów i zablokowana obwodnica Słupska
( Słupsk, 10.01.2012 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na obwodnicy Słupska. W zderzeniu trzech pojazdów ucierpiał kierowca bmw, którego z obrażeniami klatki piersiowej przewieziono do miejscowego szpitala. Sprawne działania policjantów i służb ratowniczych na miejscu wypadku, pozwoliły w niedługim czasie odblokować zamknięta obwodnicę.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone