Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Wtorek 22 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Zderzenie dwóch pojazdów i zablokowana krajowa szóstka
( Słupsk, 27.12.2013 )

Policjanci z Główczyc wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w pierwszy dzień świąt w Mianowicach na krajowej szóstce. W zderzeniu dwóch pojazdów zginęła 64 letnia pasażerka volkswagena. Sprawcą wypadku był nietrzeźwy kierowca opla. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kodeks karny przewiduje karę do lat 12 pozbawienia wolności.


Poszukiwania sprawcy rozboju
( Słupsk, 24.12.2013 )

Słupscy Policjanci poszukują świadków napadu rabunkowego na hurtownię w Słupsku do którego doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Łupem złodzieja padła znaczna kwota pieniędzy. Każdy, kto posiada jakąkolwiek informację mogącą przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego czynu proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Słupsku dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112 lub z Wydziałem Kryminalnym Policji pod nr tel. 59 848-05-08.


Grali w kręgle o Puchar Komendanta
( Słupsk, 23.12.2013 )

Tym razem zwycięzcą "II Turnieju w Kręgle o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku" okazała się reprezentacja Wydziału Prewencji słupskiej komendy miejskiej. Kolejne II i III miejsca zdobyli policjanci z I i II Komisariatu w Słupsku. Najlepszym zawodnikiem okazał się sierż. Patryk Mikołajczyk z KP I. Puchary wręczył Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski, przedstawiciele NSZZ Policjantów. Tym razem zwycięzcą "II Turnieju w Kręgle o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku" okazała się reprezentacja Wydziału Prewencji słupskiej komendy miejskiej. Kolejne II i III miejsca zdobyli policjanci z I i II Komisariatu w Słupsku. Najlepszym zawodnikiem okazał się sierż. Patryk Mikołajczyk z KP I. Puchary wręczył Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski, przedstawiciele NSZZ Policjantów.


Opłatek u policjantów w Słupsku
( Słupsk, 19.12.2013 )

W auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się wczoraj "Spotkanie Opłatkowe". Przybyłych gości powitał Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski. Oprócz policjantów i pracowników cywilnych zaproszeni byli goście, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, instytucji i organizacji, z którymi od wielu lat współpracują słupscy policjanci. Kolędy zaśpiewał zespół "Jedynki"- dzieci, zaproszone ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku.


Policjanci odzyskali skradziony komputer
( Słupsk, 17.12.2013 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku odzyskali warty 2 tysiące złotych laptop marki samsung. Sprawcą okazał się 21 letni słupszczanin, który w ten sam sposób kilkanaście dni temu z sali wykładowej uczelni ukradł inny komputer. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Pod łóżkiem ukrywał marihuanę
( Słupsk, 16.12.2013 )

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Słupsku zatrzymali 19 letniego mieszkańca gminy Damnica podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał funkcjonariusze znaleźli pod łóżkiem ponad 30 gramów zafoliowanej w pakiet marihuany. Mężczyźnie za posiadanie marihuany grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


W "maluchu" wiózł narkotyki
( Słupsk, 12.12.2013 )

Nawet 3 lata pozbawienia wolności grozi 22 letniemu słupszczaninowi, który widząc zbliżających się policjantów odrzucił na tylne siedzenie fiata 126 p zawiniątko z kilkoma porcjami marihuany. W trakcie przeszukania, w jego mieszkaniu, policjanci znaleźli kilkanaście pustych opakowań ze śladowymi ilościami tych narkotyków wewnątrz.


Słupscy Policjanci poszukują sprawcy przestępstwa na tle seksualnym
( Słupsk, 11.12.2013 )

Słupscy policjanci apelują do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciach. Mężczyzna ten podejrzany jest o dokonanie przestępstwa innej czynności seksualnej. Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym słupskiej Komendy Miejskiej pod nr tel. 0-59-848-03-38 oraz 997 i 112. Zapewniamy dyskrecje i anonimowość otrzymanych informacji.


Gra miejska - Policyjny Patrol Szkół Mundurowych
( Słupsk, 06.12.2013 )

Pierwszy Słupski Patrol Szkół Mundurowych rozegrano w środę na ulicach Słupska. Udział w imprezie wzięli uczniowie miejscowych szkół ponadgimnazjalnych, w których funkcjonują klasy policyjne. Puchary i nagrody uczestnikom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, Barbara Zakrzewska, mł insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku i podinsp Piotr Sochacki ze Szkoły Policji w Słupsku.


Policjanci uczyli młodzież w ogólniaku - temat lekcji: Jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi
( Słupsk, 05.12.2013 )

Policjanci Wydziału Prewencji słupskiej komendy, spotkali się wczoraj z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i przeprowadzili lekcję dotyczącą procederu "Handlu ludźmi". W trakcie zajęć dyskutowano na temat udzielania pomocy ofiarom oraz zwalczaniu i zapobieganiu tego typu przestępczości. Handel ludźmi to przestępstwo zagrożone karą od 3 lat pozbawienia wolności.


Licealiści chcą zostać policjantami
( Słupsk, 02.12.2013 )

"Rola rzecznika prasowego w Policji oraz na czym polega współpraca z nowoczesnymi mediami?" - to temat lekcji przeprowadzonej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku przy ul Kołłątaja. Młodzież jak sami o sobie mówią, to przyszli policjanci. Uczą się w zupełnie nietypowej klasie o profilu "bezpieczeństwo narodowe".


"Bezpieczny senior"- czyli jak nie dać się oszukać i okraść- debata społeczna w Ustce
( Słupsk, 29.11.2013 )

W sali konferencyjnej Spółdzielni "Korab" w Ustce odbyła się przedwczoraj debata społeczna pn. "Bezpieczny Senior". Moderatorami byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania była Pani Barbara Paszkiewicz z Uniwersytetu III Wieku w Ustce oraz komisarz Grzegorz Gadoś Komendant Komisariatu Policji w Ustce.


Naszą największą wartością są dzieci-debata społeczna w Słupsku
( Słupsk, 28.11.2013 )

We wtorek w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku przy ulicy Szczecińskiej, odbyła się kolejna już - III debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców regionu słupskiego. Tym razem tematem dyskusji było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. We wtorkowym spotkaniu oprócz władz miasta i przedstawicieli Policji licznie udział wzięli nauczyciele, pedagodzy, uczniowie słupskich szkół i mieszkańcy miasta.


W altanie ujawniono zwłoki kobiety
( Słupsk, 26.11.2013 )

Kryminalni ze Słupska ustalają okoliczności śmierci 39 letniej słupszczanki, której zwłoki przedwczoraj ujawniono w jednej z altanek w kompleksie ogródków działkowych. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali 38 letniego konkubenta zmarłej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.


Debata dotycząca bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Słupsku
( Słupsk, 22.11.2013 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku oraz Prezydent Miasta Słupska zapraszają mieszkańców na debatę społeczną poświęconą zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Spotkanie odbędzie się w dniu 26 listopada 2013r. (wtorek ) o godz. 14.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku przy ulicy Szczecińskiej 60.


Kierowca BMW woził samochodem kozę
( Słupsk, 19.11.2013 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności czołowego zderzenia Opla z BMW, do którego doszło w niedzielę na drodze 210 pomiędzy Budowem, a Unichowem. Sprawcą okazał się 29 letni kierujący BMW - mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska. Mężczyzna był nietrzeźwy i kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Badanie zawartości alkoholu wykazało u niego w organizmie prawie 2,5 promila. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.


Słupscy policjanci poszukują sprawcy przestępstwa na tle seksualnym
( Słupsk, 18.11.2013 )

Słupscy policjanci apelują do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciach. Mężczyzna ten podejrzany jest o dokonanie przestępstwa innej czynności seksualnej. Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym słupskiej Komendy Miejskiej pod nr tel. 0-59-848-03-38 oraz 997 i 112. Zapewniamy dyskrecje i anonimowość otrzymanych informacji.


Kradli prąd
( Słupsk, 14.11.2013 )

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją słupskiej Komendy Miejskiej ujawnili na terenie powiatu dwie osoby, które nielegalnie pobierały energię elektryczną. Teraz funkcjonariusze ustalać będą wysokość poniesionych przez zakład energetyczny strat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prąd podłączony został do budynków w sposób, który mógł narazić użytkowników na niebezpieczeństwo. Kradzież prądu jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymany z marihuaną w kieszeni
( Słupsk, 13.11.2013 )

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku zatrzymali 33 letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością 2 gramów marihuany. W trakcie przeszukania jego mieszkaniu policjanci znaleźli mielarkę i wagę służącą do porcjowania marihuany. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Obchody Święta Niepodległości
( Słupsk, 12.11.2013 )

Przed pomnikiem Żołnierza Polskiego na słupskim Placu Zwycięstwa odbyły się miejskie uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, kwiaty pod pomnikiem złożył zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł. insp. Tomasz Majkowski.


Policjanci zatrzymali 31 chuliganów stadionowych
( Słupsk, 10.11.2013 )

31 pseudokibiców zostało zatrzymanych przez policjantów w Słupsku, podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Gryfem Słupsk, a Pogonią Lębork. Do interwencji doszło po tym jak pseudokibice zaatakowali policjantów. Do zatrzymań najbardziej agresywnych chuliganów doszło w wyniku podjętej interwencji oraz na prośbę organizatora meczu. Za napaść na funkcjonariusza można trafić do więzienia nawet na 10 lat.


Policjanci w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży torebki na tzw. wyrwę
( Słupsk, 08.11.2013 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 30 lat, podejrzanych o kradzież damskiej torebki na tzw. wyrwę. Sprawcy w jednym z miejscowych sklepów posługując się skradzioną-zbliżeniową kartą płatniczą pokrzywdzonej, zapłacili za alkohol i słodycze. Za popełnione czyny grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.


Wybił szybę w autobusie - zatrzymali go policjanci
( Słupsk, 07.11.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku w ciągu kilku minut od powiadomienia zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który wybił szybę w autobusie MZK i naubliżał kierowcy. A to wszystko po tym, jak ten zwrócił mu i jego znajomym uwagę aby zachowywali się kulturalnie w autobusie. 18 latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia


Zatrzymani z narkotykami w domu
( Słupsk, 06.11.2013 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej Komendy Miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W ich mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 22 gramy amfetaminy i 10 gram marihuany. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków, zatrzymanym słupszczanom grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.


Świadku zgłoś się
( Słupsk, 05.11.2013 )

W dniu 15.10.2013r. pomiędzy godziną 14:00 - 18:30 w Słupsku na ul. Prusa 14 kierujący nieustalonym pojazdem uszkodził zaparkowany samochód marki BMW, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.


Kępice mają nowego Komendanta
( Słupsk, 04.11.2013 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku, mł. insp. Andrzej Szaniawski wręczył rozkaz personalny nowo mianowanemu Komendantowi Komisariatu Policji w Kępicach. Został nim aspirant Andrzej Zoppa. Obecni na uroczystości przedstawiciele lokalnych władz, życzyli komendantowi sukcesów w pełnieniu bezpiecznej służby na rzecz społeczności.


Zatrzymani z marihuaną w kieszeni
( Słupsk, 30.10.2013 )

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku zatrzymali 23 letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością 2 gramów marihuany. W tym samym czasie inny patrol policji zatrzymał na terenie Słupska 22-letniego mężczyznę, który także miał narkotyki. Obydwu zatrzymanym za posiadanie marihuany grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Uciekał traktorem przez pole
( Słupsk, 28.10.2013 )

Ponad 2,5 promila alkoholu we krwi miał kierowca ciągnika rolniczego, który w sobotę na "krajowej szóstce" zatrzymany został przez policjantów w podsłupskim Reblinie. Okazało się również, że 41 letni rolnik, który na widok policjantów i radiowozu uciekł na pobliskie pole, kierował traktor mając sądowy zakaz obowiązujący do 2017 roku. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


27 letnia kobieta zatrzymana za kradzież w Słupsku
( Słupsk, 25.10.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance województwa zachodniopomorskiego, zatrzymanej w środę za kradzież odzieży wartości 800 zł w jednym z miejscowych hipermarketów. Podczas przeszukania mieszkania, śledczy odnaleźli kilkadziesiąt sztuk odzieży jeszcze z metkami. Funkcjonariusze ustalają teraz jej wartość, pochodzenie ale także czy zatrzymana kobieta mogła mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie powiatu słupskiego.


Policyjny egzamin strzelecki
( Słupsk, 24.10.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku od kilku dni realizują kolejne już w tym roku szkolenie doskonalące umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. W tym obowiązkowym strzelaniu udział biorą wszyscy policjanci z całej jednostki. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.


Kłusowali na Skotawie -zatrzymali ich policjanci z Dębnicy Kaszubskiej
( Słupsk, 21.10.2013 )

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali dwóch mężczyzn kłusujących za pomocą szarpaka na rzece Skotawa. Obaj zatrzymani są mieszkańcami tej gminy. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcy ci staną przed sądem. Za ten czyn grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Świadku zgłoś się
( Słupsk, 18.10.2013 )

Słupscy Policjanci poszukują świadków włamania do sklepu jubilerskiego w centrum tego miasta, do którego doszło wczoraj w nocy. Łupem włamywaczy padła znaczna ilość biżuterii. Każdy, kto posiada jakąkolwiek informację mogącą przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawców tego czynu proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Słupsku dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112 lub z Wydziałem Kryminalnym Policji pod nr tel. 59 848-05-08.


Dwaj sprawcy rozboju zatrzymani
( Słupsk, 18.10.2013 )

Kryminalni z Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w środę wieczorem na terenie ogródków działkowych przy ul. Gdańskiej. Napastnikami okazali się 38 i 19 letni słupszczanie, którzy drewnianymi kijami pobili przebywającego w altanie 50 letniego mężczyznę. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.


Kradł muzykę oraz komiksy
( Słupsk, 17.10.2013 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali 25 letniego słupszczanina podejrzanego o kradzież kilkudziesięciu płyt CD z jednego z salonów muzyczno prasowych w Słupsku. W mieszkaniu zatrzymanego oprócz płyt z muzyką, śledczy zabezpieczyli 40 komiksów. Łączna wartość strat jaką wycenił właściciel salonu to conajmniej 5 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Złodziej ukradł datki ze skrzynki na ofiarę
( Słupsk, 16.10.2013 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który w jednym z miejscowych kościołów ukradł biżuterię oraz datki ze szkatułki z ofiarą dla ubogich. Złodziejem okazał się 21 letni słupszczanin. Mężczyzna, trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Mundurowi przełajem przez las
( Słupsk, 16.10.2013 )

O tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce. W piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz przedstawiciele innych służb inaugurowali XXIII edycję Turnieju Służb Mundurowych. Piątkowa konkurencja: bieg przełajowy-sztafeta na dystansie 2,5 km, odbyła się w Lasku Północnym w Słupsku.


59 latek hodował krzaki marihuany w mieszkaniu
( Słupsk, 14.10.2013 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku zabezpieczyli dwa krzaki marihuany hodowane w jednej z podsłupskich wsi przez 59-letniego mężczyznę. Właściciel posesji odpowiadać będzie za uprawę konopi inne niż włókniste. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli także ponad pół kilograma krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat więzienia.


Przez okno wyrzucił porcję narkotyku
( Słupsk, 14.10.2013 )

Nawet 3 lata pozbawienia wolności grozi trzem 19-letnim mieszkańcom Słupska, których we czwartek zatrzymali policjanci z Komisariatu II w Słupsku. Podczas kontroli samochodu, którym jechali jeden z pasażerów wyrzucił przez okno zawiniątko foliowe z porcją marihuany. W mieszkaniu drugiego z zatrzymanych, policjanci znaleźli śladowe ilości tego narkotyku.


Ukradli 200 metrów miedzianego kabla
( Słupsk, 09.10.2013 )

Śledczy z Komisariatu I w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży złomu oraz prawie 200 metrów przewodów miedzianych skradzionych kilka dni temu w podsłupskim Globinie. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby w wieku 20 lat. Powstałe straty to blisko 13 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Ukradł marynarki
( Słupsk, 09.10.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu w niedzielę za kradzież dwóch kurtek i koszuli o wartości 700 złotych. Teraz Policjanci ustalać teraz będą czy sprawca miała związek z innymi podobnymi przestępstwami.


W domu miał marihuanę
( Słupsk, 08.10.2013 )

Kryminalni z Komisariatu I w Słupsku zatrzymali 29 letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał, funkcjonariusze odnaleźli dwie porcje zafoliowanej marihuany. Przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowią, że za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Kradli studzienki kanalizacyjne
( Słupsk, 07.10.2013 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch 20 letnich mieszkańców gminy Kobylnica, podejrzanych o kradzieże złomu. W samochodzie sprawców, śledczy ujawnili dwie studzienki kanalizacyjne, natomiast w mieszkaniu jednego z nich skradziony kilka dni wcześniej sterownik do lampy solarnej. Straty z tytułu skradzionego mienia to ponad 2 tysiące złotych . Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Wyłudzali kredyt
( Słupsk, 07.10.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali 55 letniego mężczyznę oraz 21 letnia kobietę podejrzanych o wyłudzanie kredytów i pożyczek bankowych na kwotę co najmniej 20 tysięcy złotych. Za oszustwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Libacja alkoholowa zakończona śmiercią jednego z uczestników
( Słupsk, 27.09.2013 )

W nocy z 25 na 26 września dyżurny KMP w Słupsku otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na ul. Wojska Polskiego w Słupsku znajdują się zwłoki mężczyzny. Oględziny miejsca zdarzenia oraz opinia lekarza wskazały, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Tej samej nocy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który usłyszał dzisiaj zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowi, którego następstwem była śmierć poszkodowanego. Prokurator złożył również wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.


Kolejna "NIEĆPA" z udziałem policjantów
( Słupsk, 24.09.2013 )

20 września w Słupsku odbyła się kolejna edycja "NIEĆPY" - imprezy poświęconej propagowaniu życia bez narkotyków. Gwiazdą wieczornego koncertu był zespół De Mono. Kolejny raz w imprezie wzięli udział słupscy policjanci, którzy uczestnikom koncertu przekazywali wiedzę dotyczącą zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych używek.


Bezpieczeństwo społeczności lokalnych
( Słupsk, 20.09.2013 )

"Wdrażanie doświadczeń europejskich Policji w systemie bezpieczeństwa społeczności lokalnych" to nowy projekt Pomorskiej Policji w ramach Programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie". Pomysł na projekt powstał w Wydziale Prewencji KMP w Słupsku, ale adresowany jest do policjantów wszystkich jednostek garnizonu pomorskiego, którzy zajmują się tzw. prewencją kryminalną, są odpowiedzialni za organizację służby, pracę dzielnicowych i policjantów komórek patrolowo-interwencyjnych. Budżet projektu wynosi 53 600 Euro.


Radary ISKRA pozytywnie przeszły testy
( Słupsk, 20.09.2013 )

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień do wyeliminowania z ruchu drogowego piratów. Przeprowadzone testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość. Z podobnie działających urządzeń korzystają policje innych krajów.


Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych
( Słupsk, 10.09.2013 )

Apelujemy do świadków następujących zdarzeń drogowych o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego:

1. W dniu 09.08.2013 r. ok. godz. 17.30 w Słupsku na skrzyżowaniu ul. Wolności- Niemcewicza

2. W dniu 08.08.2013 r. ok. godz. 11.30 w Słupsku na skrzyżowaniu ul. Anny Łajming- Deotymy

3. W dniu 12.08.2013 r. ok. godz. 14.00 w Sycewicach na ul. Słupskiej


"Pożegnanie lata na sportowo" z udziałem policjantów
( Słupsk, 09.09.2013 )

W sobotę policjanci ze słupskiej komendy uczestniczyli w imprezie plenerowej "Pożegnanie lata na sportowo". W trakcie festynu policjanci znakowali rowery i prowadzili akcję edukacyjną na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby zainteresowane mogły poznać policyjny sprzęt, zaś przewodnik psa zaprezentował pokaz tresury.


Bawmy się bezpiecznie i wesoło - zakończenie wakacji 2013
( Słupsk, 02.09.2013 )

Policjanci znakowali rowery. Policjanci ze słupskiej komendy uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Zakończenie lata i zbliżający się rok szkolny były świetną okazją do przekazania uczestnikom festynu niezbędnych informacji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym - "Bezpiecznie w drodze do szkoły".


Nielegalna amunicja
( Słupsk, 31.08.2013 )

Zarzut posiadania nielegalnej amunicji do broni palnej oraz narkotyków i tytoniu bez znaków akcyzy, usłyszy dzisiaj 48-letni słupszczanin zatrzymany wczoraj przez słupskich policjantów. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 4 tysięcy złotych.


Z banków wyłudziła co najmniej 40 tysięcy złotych
( Słupsk, 28.08.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali 34 letnią słupszczankę podejrzaną o wyłudzanie kredytów i pożyczek bankowych na kwotę co najmniej 40 tysięcy złotych. Sprawczyni będąc przedstawicielem firm kredytowych posługiwała się danymi klientów i sfałszowanymi zaświadczeniami o ich zatrudnieniu. Za oszustwa grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymany przez policjantów kłusownik
( Słupsk, 27.08.2013 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali 57 letniego mieszkańca gminny Słupsk. Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie upolowane mięso sarny i narzędzia służące do kłusownictwa. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Skradzione rowery zastawili w lombardzie
( Słupsk, 26.08.2013 )

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży dwóch rowerów górskich skradzionych z wózkowni na osiedlu niepodległości. Policji ustalili, że złodzieje zastawili rowery w miejscowych lombardach. Sprawcą kradzieży okazała się 26- letnia słupszczanka kobieta i jej 26 letni znajomy. Za kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci o bezpieczeństwie przedszkolaków podczas wakacji
( Słupsk, 21.08.2013 )

Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Prewencji ze słupskiej Komendy Miejskiej podczas spotkania z przedszkolakami. W lekcji bezpieczeństwa wziął udział "Niedźwiadek" - maskotka Urzędu Miasta w Słupsku.


24 latek w mieszkaniu hodował narkotyki
( Słupsk, 20.08.2013 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku zabezpieczyli wczoraj dwie sadzonki krzaków marihuany oraz susz roślinny tego narkotyku. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat. Obydwaj zostali już przesłuchani. Za posiadanie i uprawę marihuany grozi im kara do 3 lat więzienia.


Śmiertelny wypadek pod Słupskiem i ośmiu nietrzeźwych kierujących
( Słupsk, 19.08.2013 )

Dwa wypadki drogowe, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, spowodowali w ciągu ostatniej doby na drogach powiatu słupskiego pijani kierowcy. Szczegółowe okoliczności i ich przyczyny wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Policjanci przypominają! Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.


Prawie kilogram marihuany w mieszkaniu
( Słupsk, 14.08.2013 )

Prawie kilogram marihuany o wartości ponad 20 tysięcy złotych zabezpieczyli w piątek kryminalni z Komendy Miejskiej w Słupsku. W związku ze sprawą zatrzymany został 26 letni mieszkaniec tego miasta. Za handel, posiadanie znacznych ilości środków odurzających zatrzymany słupszczanin usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji i Prokuratora słupszczanin na dwa miesiące trafił do aresztu. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.


Kradzieże sklepowe - dwie kobiety zatrzymane w Słupsku
( Słupsk, 13.08.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkankom województwa zachodniopomorskiego, zatrzymanym wczoraj za kradzież odzieży wartości ponad 1 tyś. złotych w jednym z miejscowych hipermarketów. Podczas przeszukania mieszkań, śledczy odnaleźli w nich kilkadziesiąt sztuk innej-także skradzionej odzieży jeszcze z metkami. Funkcjonariusze ustalają teraz jej wartość, pochodzenie ale także czy zatrzymane kobiety mogły mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie powiatu słupskiego.


W słoiku ukrywał marihuanę
( Słupsk, 12.08.2013 )

Policjanci Komisariatu II Policji w Słupsku zatrzymali 24 letniego mieszkańca Słupska podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 gram poporcjowanej w folię aluminiową marihuany. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Kierował ciągnikiem rolniczym pod wpływem alkoholu
( Słupsk, 12.08.2013 )

Aż sześciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów ze Słupska to bilans minionego weekendu na drogach powiatu słupskiego. Jednym ze sprawców tego przestępstwa był 39-letni kierowca ciągnika rolniczego, u którego badanie alkomatem wskazały prawie 2 promile. Temu oraz innym zatrzymanym nietrzeźwym kierującym oprócz utraty prawa jazdy grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


W wypadku zginął motocyklista
( Słupsk, 09.08.2013 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na osiedlu Westerplatte-Hubalczyków. W zderzeniu z samochodem osobowym, śmierć poniósł 17 letni motocyklista. Drugi z uczestników-pasażer jednośladu w ciężkim stanie trafił do słupskiego szpitala. Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego.


W szklarni zamiast pomidorów uprawiała marihuanę
( Słupsk, 08.08.2013 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali 61 letnią kobietę, która zajmowała się uprawą konopi indyjskich. W przydomowej szklarni kryminalni zlikwidowali plantację 16 krzaków marihuany. Zatrzymana kobieta miała dodatkowo w swoim mieszkaniu blisko 30 gram suszu zebranego narkotyku. Za uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara więzienia nawet do lat 8.


Oferowali kuchenkę gazową, a okradli 81 letnią słupszczankę
( Słupsk, 07.08.2013 )

Policja ostrzega przed oszustami. Tym razem dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni sprzedało kuchenki gazowe po cenie znacznie przewyższającej ich rzeczywistą wartość dwóm słupszczankom. Jedna z pokrzywdzonych została przez nich okradziona gdyż regulując rachunek wskazała miejsce przechowywania pieniędzy. 81 letnia kobiet straciła ponad 18 tysięcy złotych.


Ukradł 9 butelek whisky - zatrzymali go policjanci
( Ustka, 06.08.2013 )

Nawet do 5 lat więzienia może grozić 20 letniemu mieszkańcowi Warszawy, który zatrzymany został w Ustce. Sprawca w jednym z miejscowych sklepów ukradł 9 litrowych butelek markowej whisky o wartości ponad 500 zł. Zatrzymany 20 latek, jak ustalili Policjanci ma na swoim koncie inne podobne kradzieże, popełniane najczęściej w miejscowościach turystycznych Pomorza.


Policjanci zlikwidowali uprawę marihuany
( Słupsk, 05.08.2013 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Śledczy na jednej z polan leśnych pod Słupskiem zabezpieczyli uprawiane przez nich 34 krzewy tej rośliny. Zatrzymanym grozi teraz nawet 8 lat więzienia.


Skuteczni również poza służbą
( Słupsk, 29.07.2013 )

Policjant ze Słupska, będąc po służbie zatrzymał sprawcę włamania do samochodu. Złodziejem okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który widząc interweniującego policjanta próbował szarpać się uciekać. Za włamanie sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwa kierująca i 5 uszkodzonych samochodów
( Słupsk, 26.07.2013 )

Nietrzeźwa 18 latka uszkodziła 5 pojazdów Kierująca samochodem BMW 18 letnia słupszczanka, będąc pod wpływem alkoholu uszkodziła pięć samochodów zaparkowanych na jednym z osiedlowych parkingów. Przeprowadzone badanie wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymana w izbie wytrzeźwień słupszczanka nie miała jeszcze prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Policjanci na quadach w Ustce
( Ustka, 26.07.2013 )

Do służby w Komisariacie Policji w Ustce trafiły dwa nowoczesne quady. Pojazdy te wykorzystywane będą w codziennej służbie podczas akcji poszukiwania zaginionych osób, w walce z kłusownikami, podczas patrolowania brzegu morskiego oraz wielu innymi zadaniami w terenach nadmorskich, niedostępnych dotąd tradycyjnym radiowozom. Zakup quadów możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Fundusz Ochrony Środowiska.


Wjechała samochodem w bramę
( Słupsk, 24.07.2013 )

W Słupsku osobowy peugeot wjechał w bramę niszcząc przy okazji dwa znajdujące się w pobliżu samochody. Kierowcą tego samochodu okazała się 64 letnia słupszczanka. Przeprowadzone badanie wykazało u niej prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Ostrożnie nad wodą!
( Gdańsk, 22.07.2013 )

Policjanci po raz kolejny przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Tylko w ten weekend na terenie Pomorza utonęło 7 osób, jedna osoba nadal jest zaginiona.


Piknik i akademia z okazji Święta Policji w Słupsku
( Słupsk, 19.07.2013 )

W piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Uroczystą akademię, poprzedziła msza święta w intencji policjantów, odprawiana w kościele św. Jacka w Słupsku. Policjanci zorganizowali także piknik dla dzieci i mieszkańców Słupska, gdzie można było zapoznać się z kulisami pracy Policji, obejrzeć sprzęt policyjny i wziąć udział w wielu ciekawych konkursach.


Utonął w morzu
( Słupsk, 22.07.2013 )

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce wyjaśniają okoliczności utonięcia 18-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego. Do zdarzenia doszło wieczorem w sobotę na plaży w Ustce.


Chciała zaoszczędzić i zmieniła cenę na metce
( Słupsk, 17.07.2013 )

Za oszustwo odpowiedzą dwie słupszczanki, które w Słupsku w jednym z hipermarketów zamieniły metki z cenami produktów. Jednym ze sprawców okazała się pracownica sklepu, która naklejając ceny z tańszych produktów, chciała zyskać ponad 300 złotych. Tego rodzaju działanie jest oszustwem i przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Wandal w rękach policji
( Słupsk, 16.07.2013 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali mężczyznę, który krzesłem wybił szybę w samochodzie i pobił jego właściciela. Sprawcą okazał się 21 letni słupszczanin. Pokrzywdzony wycenili już straty na kwotę 1 tyś złotych. Zatrzymany w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia.


XXII turniej służb mundurowych w Słupsku dobiegł końca
( Słupsk, 15.07.2013 )

W piątek odbyły się ostatnie już rozgrywki w ramach" XXII Turnieju Służb Mundurowych". Bardzo dobry występ słupskich policjantów z Komendy Miejskiej i całoroczne zmagania na wielu arenach sportowych uplasowały słupską drużynę na III miejscu na podium wśród najlepszych .Zwycięzcami okazali się zawodnicy Państwowej Straży Pożarnej wyprzedzając o włos laureatów z ubiegłego roku 7 Brygadę Obrony Wybrzeża ze Słupska.


Najlepsi wśród pomorskich Dzielnicowych
( Słupsk, 15.07.2013 )

Zakończyła się kolejna edycja plebiscytu "Najpopularniejszy Dzielnicowy - w plebiscycie Głosu Dziennika Pomorza". W tegorocznej edycji kategorii Dzielnicowej na Obcasach zwyciężyła sierżant Edyta Szydłowska z Komisariatu Policji w Główczycach. Gratulujemy!


Wirtualne perfumy- małżeństwo ze słupska oszukało kilkaset osób
( Słupsk, 12.07.2013 )

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi małżeństwu oszustów internetowych ze Słupska. Sprawcy sprzedając na jednym z portali aukcyjnych wirtualne perfumy oszukali co najmniej 300 osób na kwotę 70 tysięcy złotych. Policjanci ustalają kolejnych poszkodowanych, których jak wynika z prowadzonego postępowania może być jeszcze nawet 1000


Trzej sprawcy rozboju zatrzymani
( Słupsk, 11.07.2013 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku zatrzymali trzech sprawców rozboju, do którego doszło we wtorek wieczorem w centrum miasta. Napastnicy pobili wracającego z pracy słupszczanina i ukradli mu rower. Sprawcami okazali się słupszczanie w wieku od 24-32 lat. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat więzienia


Brutalni sprawcy pobicia zatrzymani tuz po kradzieży
( Słupsk, 09.07.2013 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech mężczyzn którzy w niedzielę w jednym z miejscowych sklepów spożywczych ukradli 5 butelek whisky, a następnie dotkliwie pobili interweniującego wobec nich pracownika ochrony. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Słupsk - policjanci zatrzymali sprawce fałszywego alarmu bombowego
( Słupsk, 08.07.2013 )

Niespełna dwie godziny zajęło policjantom ze Słupska ustalenie i zatrzymanie sprawcy zgłoszenia o podłożeniu bomby w jednej z miejscowych galerii handlowych. Fałszywym zamachowcem okazał się 23 letni pracownik ochrony sklepu, który jak ustalili śledczy miał konflikt ze swoim pracodawcą. Policjanci oraz zaalarmowane służby ratownicze, ewakuowały blisko 40 osób. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Oszukali metodą "jednopensówki"
( Słupsk, 05.07.2013 )

Słupscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą "jednopensówki". Sprawcy stwarzają pozory okazji kupna niezwykle cennych złotych monet, a w rzeczywistości sprzedają nic nie warty złom. Przekonał się o tym słupszczanin, który kupili od oszustów bezwartościowe monety za 25 tysięcy złotych.


Turniej piłki siatkowej
( Słupsk, 03.07.2013 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Policji garnizonu pomorskiego w piłce siatkowej. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących służby mundurowe z naszego województwa. Puchary i medale wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj.


Ukradł 5 butelek whisky i trafił do policyjnego aresztu
( Słupsk, 03.07.2013 )

Nawet do 5 lat więzienia może grozić 25 letniemu mieszkańcowi Ustki, zatrzymanemu za kradzież sklepową. Sprawca w jednym z miejscowych sklepów ukradł 5 litrowych butelek markowej whisky o wartości blisko 300 złotych.


Uratowali nieprzytomnego mężczyznę
( Słupsk, 02.07.2013 )

Dzięki szybkiej akcji ratowniczej, dwaj policjanci ze Słupska uratowali życie leżącemu na chodniku 30 letniemu mężczyźnie. Do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego policjanci z Ogniwa Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili resuscytację, która przywróciła funkcje życiowe poszkodowanemu mężczyźnie.


Włamywał się do samochodów-zatrzymał go patrol policji
( Słupsk, 02.07.2013 )

Policjanci ze Słupska na gorącym uczynku zatrzymali 24- letniego mężczyznę, który włamywał się do samochodów zaparkowanych w centrum miasta. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych, włamywacz nie zdążył odjechać z parkingu kradzionym samochodem. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.


Pies służbowy pomógł wskazać ukrytą marihuanę
( Słupsk, 28.06.2013 )

Policjanci Komisariatu I Policji w Słupsku zatrzymali 19 letniego mieszkańca podsłupskich Siemianic podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał funkcjonariusze odnaleźli ponad dwadzieścia jednogramowych porcji zafoliowanej w pakiety marihuany. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Najlepsi w kręgle
( Słupsk, 27.06.2013 )

Reprezentacja Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zwyciężyła w " I Turnieju w Kręgle o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku". Kolejne miejsca zdobył Wydział Ruchu Drogowego i Komisariat Policji w Ustce. Najlepszym zawodnikiem okazał się asp. Daniel Łukaszyk z Wydziału Prewencji . Puchary wręczył Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski oraz jego zastępcy.


5 osób zatrzymanych w związku z kradzieżami samochodów
( Słupsk, 26.06.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się na terenie powiatu lęborskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego dzień wcześniej seata leona oraz dwa volkswageny. W związku ze sprawą zatrzymano 5 osób w wieku 25-30 lat. Policjanci podejrzewają, że zatrzymani mieli związek z co najmniej 15 podobnymi kradzieżami . Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


43 letni słupszczanin chciał zabić
( Słupsk, 25.06.2013 )

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 43 letni słupszczanin zatrzymany w niedzielę przez policjantów ze Słupska. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojej 39-letniej znajomej. Zadał jej kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.


28 latek hodował krzaki marihuany w mieszkaniu
( Słupsk, 21.06.2013 )

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Słupsku zabezpieczyli dwa krzaki marihuany hodowane w jednym z mieszkań na osiedlu zatorze. 28 letni właściciel mieszkania odpowiadać będzie za uprawę tych narkotyków. Grozic mu może kara nawet do 3 lat więzienia.


Telefon dotykowy okazał się zbyt trudny dla złodziei
( Słupsk, 21.06.2013 )

W ręce policjantów wpadli dwaj słupszczanie, którzy tuz po kradzieży telefonu komórkowego, próbowali odsprzedać go w pobliskim lombardzie. Mężczyźni nie potrafili wyłączyć dotykowego telefonu i nie wiedząc, że są na fonii odebrali połączenie od dzwoniących na ten numer policjantów. Sprawcy w rozmowie między sobą zdradzili swoje plany. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Promocja bezpieczeństwa przed wakacjami w Ustce
( Ustka, 19.06.2013 )

O bezpieczeństwie wypoczywających nad morzem turystów rozmawiali wczoraj na antenie TVP 1 policjanci ze Słupska. Nadawany na żywo z usteckiej plaży program "Kawa czy herbata" obejrzało pół miliona telewidzów.


Okradli własnego dziadka
( Słupsk, 14.06.2013 )

Kable miedziane długości 300 metrów oraz budowlany młot pneumatyczny o łącznej wartości 8 tys. złotych to przedmioty, które własnemu dziadkowi skradli dwaj bracia- mieszkańcy gminy Słupsk. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia, które przekazane zostało właścicielowi. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy i aresztował ich na okres 2 miesięcy. Za kradzieże grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.


Rozbili grupę okradającą salony optyczne we Francji
( Słupsk, 12.06.2013 )

Skuteczna współpraca kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz policjantów z Francji doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępców zajmujących się włamaniami do salonów optycznych na terenie tego kraju. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania we Francji dwóch 34- letnich słupszczan. W ubiegłym tygodniu na terenie województwa pomorskiego śledczy zatrzymali kolejną osobę związaną z tym procederem. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono ponad 400 sztuk oprawek okularów, oraz maszyny optyczne o wartości blisko 300 tyś. złotych. Zatrzymani w tej sprawie mieszkańcy Pomorza, podejrzani są przez francuzów o dokonanie co najmniej 14 włamań na terenie Akwitanii, Bretanii i Alp Rodanu. Straty z tytułu ich przestępczej działalności szacowane są na kwotę ponad 1 milion Euro.


W szafie hodował marihuanę
( Słupsk, 10.06.2013 )

Policjanci Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali 22 letniego mieszkańca Ustki podejrzanego o uprawę w swoim mieszkaniu narkotyków. Sprawcy, który przyznał się do posiadania i uprawy marihuany grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Ruszyła kolejna edycja akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
( Słupsk, 07.06.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczestniczyli w inauguracji kolejnej już edycji kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Uroczystość w słupskim ratuszu połączona była z podsumowaniem wyników zeszłorocznych działań oraz wręczeniem atrakcyjnych nagród laureatom.


Włamali się do domu w budowie
( Potęgowo, 07.06.2013 )

Policjanci z Posterunku w Potęgowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy zerwali podtynkową instalację elektryczna oraz ogrzewania podłogowego powodując straty o wartości 800 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania, za które grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.


Policjanci na lekcji z uczniami słupskiego "MECHANIKA"
( Słupsk, 04.06.2013 )

Policjanci Wydziału Prewencji słupskiej komendy, spotkali się wczoraj z młodzieżą z Zespołu Szkół Mechanicznych i przeprowadzili lekcję dotyczącą problematyki "Handlu ludźmi". W trakcie zajęć dyskutowano na temat udzielania pomocy ofiarom oraz zwalczaniu i zapobieganiu tego typu przestępczości. Handel ludźmi to przestępstwo zagrożone karą od 3 lat pozbawienia wolności.


Zgłosili się na policję i oddali skradzione przedmioty
( Słupsk, 04.06.2013 )

Wczoraj słupscy policjanci przedstawili zarzuty włamania czterem mieszkańcom tego miasta w wieku 18-24 lat. Mężczyźni najpierw włamali się do piwnicy swojego sąsiada, a potem sami zgłosił się na policję, oddając skradzione elektronarzędzia. Ten nietypowy przypadek samooskarżenia, odnotowany przez słupską Policję trafi do sądu, który zadecyduje o losie włamywaczy. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.


Ukradła damskie marynarki
( Słupsk, 31.05.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance województwa zachodniopomorskiego, zatrzymanej za kradzież damskich marynarek wartości 650 złotych. Teraz Policjanci ustalać teraz będą czy kobieta miała związek z innymi podobnymi przestępstwami.


Antyterrorystyczne ćwiczenia słupskich policjantów
( Słupsk, 29.05.2013 )

Dwaj terroryści włamali się do magazynu broni i amunicji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ,a chwilę później jako zakładnika porywają dyżurnego, który przyszedł sprawdzić uruchomiony alarm antywłamaniowy. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci i służby ratunkowe. Choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją, wszyscy podeszli do niego bardzo poważnie.


Ukradł koledze samochód
( Słupsk, 29.05.2013 )

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25 - letniemu mieszkańcowi województwa zachodniopomorskiego, który pod Ustką ukradł samochód swojemu koledze i spowodował kolizję drogową. Nietrzeźwego sprawcę mającego w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu zatrzymali policjanci z Ustki.


Debata o bezpieczeństwie w Słupsku
( Słupsk, 27.05.2013 )

W Auli Akademii Pomorskiej przy ul. Arciszewskiego odbyła się debata społeczna połączona z prezentacją wyników projektu badawczego dotyczącego "Poczucia bezpieczeństwa publicznego i oceny działań Policji w percepcji mieszkańców Słupska". W środowej debacie udział wzięli mieszkańcy Słupska, przedstawiciele władz miasta oraz Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Obecny był także zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Zgłobicki.


Policjanci o bezpieczeństwie w środkach komunikacji miejskiej
( Słupsk, 27.05.2013 )

Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Prewencji ze słupskiej Komendy Miejskiej podczas spotkania z przedszkolakami w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Słupsku. Mundurowi zapoznawali dzieci z zasadami bezpieczeństwa w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej.


Policjanci i studenci ustanawiali rekord Polski
( Słupsk, 27.05.2013 )

Policjanci ze słupskiej drogówki, wspierali studentów w biciu rekordu Polski w resuscytacji oddechowej. Próba ustanawiania nowego rekordu, miała miejsce wczoraj w słupskiej Akademii Pomorskiej w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.


Pomyślnie zakończone poszukiwania 82-latka
( Słupsk, 24.05.2013 )

Policjanci odnaleźli 82 letniego mężczyznę błąkającego się w pobliżu obwodnicy miasta . Jego zaginięcie kilka godzin wcześniej zgłosiła zaniepokojona żona. Wyziębionemu mężczyźnie, policjanci udzieli pomocy i przekazali rodzinie.


Słupscy Policjanci na spotkaniu ze słuchaczami Szkoły Policji
( Słupsk, 23.05.2013 )

"Nadmierna prędkość zabija" - pod takim hasłem Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku i wykładowcami słupskiej Szkoły Policji przeprowadzili w ubiegłym tygodniu zajęcia dla słuchaczy kursu podstawowego. W trakcie zająć wykorzystano laserowy sprzęt pomiarowy służący słupskiej drogówce do sprawdzania prędkości pojazdów.


Zatrzymany w pościgu
( Słupsk, 21.05.2013 )

18 punktów karnych i zarzuty zniszczenia radiowozu usłyszał 27 latek zatrzymany przez Policjantów w Słupsku . Rajd kierowcy, który podczas kontroli drogowej nagle ruszył na policjantów, skutkował pościgiem i zatrzymaniem w policyjnej blokadzie. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Włamanie w Potęgowie
( Potęgowo, 17.05.2013 )

Policjanci z Posterunku w Potęgowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy ukradli rusztowania i inne przedmioty budowlane, o wartości tysiąca złotych Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania, za które kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Medale dla policjantów i cywili
( Słupsk, 16.05.2013 )

W miniony poniedziałek w Sali Kominkowej Szkoły Policji w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie "medali za długoletnią służbę" dla policjantów i cywili Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Szkoły Policji. Odznaczenia wręczył goszczący w Słupsku Pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.


Zderzenie dwóch pojazdów i zablokowana krajowa szóstka
( Słupsk, 09.05.2013 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w podsłupskich Sycewicach. W zderzeniu z samochodem ciężarowym, śmierć poniósł kierowca vw golfa. Do tej pory nie potwierdzono jeszcze tożsamości ofiary. Trwają w tej sprawie czynności.
Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego.


Po śladach do włamywaczy
( Ustka, 08.05.2013 )

O włamanie do sklepu spożywczego i kradzież artykułów o wartości 2 tysięcy złotych podejrzani są dwaj 16 i l7 letni i mieszkańcy gminy Ustka. Do włamywaczy doprowadziły policjantów świeże ślady w postaci papierków po cukierkach, które sprawcy pozostawili za sobą uciekając z miejsca włamania. Sprawa nieletniego trafi do sądu rodzinnego, natomiast 17 latek odpowiadać będzie na zasadach ogólnych przez sądem dla dorosłych. Za włamanie kodeks przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Kobieta wypadła z IV piętra w bloku
( Słupsk, 07.05.2013 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku na ulicy Banacha, gdzie z IV pietra budynku wypadła 35 letnia kobieta. Pokrzywdzona w ciężkim stanie zdrowia, z licznymi złamaniami kończyn przewieziona została do słupskiego szpitala, gdzie nadal pozostaje na obserwacji. W związku z wypadkiem policjanci zatrzymali 42 letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej wspólnie z pokrzywdzona spożywał wcześniej alkohol.


Dozór za rozbój na koledze
( Słupsk, 07.05.2013 )

Kryminalni ze Słupska zatrzymali sprawcę rozboju, który w długi weekend pobił i okradł 55-letniego słupszczanina. Napastnikiem okazał się jego 33- letni znajomy. Ustalony mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.


Ukradł 8 butelek wódki
( Słupsk, 06.05.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31 letniemu słupszczaninowi, zatrzymanemu za kradzieże sklepowe. Sprawca w jednym z miejscowych sklepów ukradł 8 butelek wódki o wartości 320 złotych . Policjanci ustalili już, że mężczyzna ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa.


Policjanci odzyskali skradzionego psa
( Słupsk, 02.05.2013 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku odzyskali psa rasy York skradzionego przedwczoraj sprzed sklepu jednej z mieszkanek Słupska. Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec Słupska. Zatrzymanemu mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Badminton w wykonaniu mundurowych
( Słupsk, 02.05.2013 )

Policjanci z KMP w Słupsku oraz przedstawiciele innych służb mundurowych rywalizowali w kolejnej konkurencji XXII edycji Turnieju Służb Mundurowych. Piątkowe mecze badmintona odbyły się w sali sportowej Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. To przedostatnia z konkurencji tegorocznej edycji turnieju. Niebawem odbędzie się strzelanie i zaraz po nim nastąpi podsumowanie oraz wyłonienie tegorocznych zwycięzców.


Kilka godzin i dwa śmiertelne wypadki drogowe
( Słupsk, 30.04.2013 )

Dwa śmiertelne wypadki drogowe, w których zginęły łącznie 4 osoby to bilans minionej nocy na drogach powiatu słupskiego.
Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego.


Śmiertelny wypadek w centrum Ustki - Policja szuka świadków
( Ustka, 26.04.2013 )

Policjanci z Komisariatu w Ustce wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę w centrum tego miasta. Śmierć poniosła 68 -letnia mieszkanka Ustki potrącona przez ciężarówkę sprzątającą ulicę.
Policja prosi o pomoc świadków w ustaleniu wszystkich okoliczności wypadku, a w szczególności kobietę, która tuż po zdarzeniu podniosła torebkę oraz czapkę należącą do ofiary wypadku i pozostawiając te rzeczy obok pobliskiego sklepu odeszła.


Okradał windy - zatrzymali go policjanci w Słupsku
( Słupsk, 26.04.2013 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży miedzianych prętów z szybów wind wieżowców na terenie osiedla Niepodległości. W związku ze sprawą zatrzymano 43 letniego mieszkańca tego osiedla. Sprawca, już usłyszał zarzuty i w związku z kradzieżą oraz narażeniem na niebezpieczeństw utraty życia i zdrowia, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.


Policjanci uratowali dwie osoby z pożaru
( Ustka, 22.04.2013 )

Policjanci w Ustce oraz biegli specjaliści z zakresu pożarnictwa wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru mieszkania na jednym z miejscowych osiedli. Podczas akcji gaśniczej policjanci i strażacy, z zadymionego mieszkania uratowali dwie osoby, którym udzielono pomocy medycznej. Niestety w pożarze śmierć poniósł 67- letni właściciel tego mieszkania.


Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu
( Słupsk, 22.04.2013 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej Komendy miejskiej wyjaśnili sprawę kradzieży samochodu VW Passat. Pokrzywdzony 36-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego wycenił wartość auta na 40 tysięcy złotych. Działania policjantów w tej sprawie i zebrane dowody pozwoliły ustalić że zgłoszenie było fikcyjne, a pokrzywdzony wczoraj już jako podejrzany usłyszał zarzuty zawiadomienia o nie popełnionym przestępstwie. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.


Trzej słupszczanie zatrzymani za wyłudzanie kredytów bankowych
( Słupsk, 19.04.2013 )

Słupscy Policjanci zatrzymali trzy osoby, które na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu w sklepach i bankach wyłudziły conajmniej 20 tyś złotych. Sprawcy, którymi okazali się słupszczanie w wieku 21, 46 i 47 lat zatrzymani zostali w jednym z centrów handlowych w chwili finalizowania transakcji na zakup komputera. Jeśli potwierdzą się zarzuty śledczych, oszustom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Kradzieże sklepowe - 21 latek z Koszalina zatrzymany w Słupsku
( Słupsk, 19.04.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21 letniemu mieszkańcowi Koszalina, zatrzymanego wczoraj za kradzież trzech koszul w jednym ze sklepów na terenie Słupska. Ujętego przez ochronę sklepu sprawce ,natychmiast przekazano w ręce Policjantów, którzy ustalać teraz będą czy mężczyzna miał związek z innymi podobnymi przestępstwami.


Sukces drużyny piłkarskiej KMP Słupsk
( Słupsk, 16.04.2013 )

Drużyna piłki nożnej KMP w Słupsku uczestniczyła w Mistrzostwach woj. pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej. Zawody rozgrywane pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku rozgrywane były w dwóch turach - eliminacji i finałów - na terenie OPP w Gdańsku w dniach 28. 03. i 10. 04. 2013 r.


Pięciu Ustczan kradło złom
( Ustka, 12.04.2013 )

Policjanci z Ustki wyjaśnili sprawę kradzieży złomu oraz przewodów miedzianych, do których dochodziło w ostatnim czasie w powiecie słupskim. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali pięć osób w wieku 18-27 lat. Powstałe straty to blisko 13 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Pijany traktorzysta uciekł w pole
( Główczyce, 11.04.2013 )

W ręce policjantów z Komisariatu w Główczycach wpadł traktorzysta, który w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu. 40- letni mężczyzna na widok radiowozu wyskoczył z ciągnika i uciekł na pobliskie pole. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które oprócz utraty prawa jazdy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


Aktorski występ zakończony zatrzymaniem w policyjnym areszcie
( Słupsk, 09.04.2013 )

Policjanci z I komisariatu w Słupsku zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który wyłudzał usługi hotelowe nie płacąc za wynajmowane pokoje. Sprawca, twierdząc, że jest znanym aktorem teatralnym oszukał właściciela hotelu na blisko 1300 złotych. Został zatrzymany w chwili gdy próbował uciekać przez okno przez które najpierw wyrzucił podręczny bagaż. Policjanci ustalają teraz, czy oszust nie dopuścił się podobnych przestępstw na terenie innych województw. Za oszustwo grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.


W ognisku wypalili skradzione kable
( Potęgowo, 05.04.2013 )

Policjanci z Potęgowa na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mieszkańców tej gminy, którzy w ognisku wypalali skradzione wcześniej przewody wysokiego napięcia. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną część blisko 100 metrowego przewodu, który został przez sprawców wykopany z ziemi i przygotowany był do kolejnego odzierania z plastikowej otuliny. Za kradzież obydwu zatrzymanym mężczyznom, grozi kara nawet do 2 lat więzienia.


Policja - prosimy świadków o pomoc
( Słupsk, 04.04.2013 )

Policjanci ze Słupska poszukują świadków kradzieży miedzianych drutów z szybów wind wieżowców na terenie osiedla Niepodległości. Wszystkich, którzy w ostatnim czasie widzieli osobę bądź osoby wykonujące prace w szybach wind, proszeni są o zgłaszanie się do Komisariatu Policji II przy ul al. 3 go Maja, bądź telefonicznie przekazywanie informacji pod numerami 997 lub 112.
Funkcjonariusze zapewniają dyskrecję i anonimowość.


Zatrzymany kradł kolejowe hamulce bezpieczeństwa
( Słupsk, 04.04.2013 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku, zatrzymali 22- letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże metalowych elementów trakcji kolejowej. Sprawca w ciągu kilku dni ukradł cztery stalowe hamulce, po 20 kilogramów każdy, odpowiedzialne za bezpieczne wyhamowanie pociągów. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia śledczych, że poprzez działanie sprawcy mogło zostać narażone życie lub zdrowie wielu osób, grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Na śmierć pobili 23-latka z Ustki
( Słupsk, 29.03.2013 )

Kryminalni z Ustki zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 23- letniego mężczyzny. Napastnikami okazali się 19 i 22 letni bracia, koledzy ofiary, którzy wcześniej spożywali z nim alkohol. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Amfetamina ukryta w zabawce
( Słupsk, 28.03.2013 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej w Słupsku zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, który w ogrodowej altanie ukrywał narkotyki. 40 gram amfetaminy schowane były w specjalnych skrytkach, a jedną z nich była dziecięca maskotka. Za posiadanie znacznych ilości amfetaminy grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


POLICJANCI Z USTKI ZABEZPIECZALI BOMBĘ GŁĘBINOWĄ W USTECKIM PORCIE
( Ustka, 27.03.2013 )

Policjanci z Ustki, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz służby ratownicze uczestniczą w ewakuacji mieszkańców usteckiego portu. Wczoraj w godzinach popołudniowych podczas prac głębinowych związanych z umacnianiem nadbrzeża , na dnie kanału znaleziono 150 kg bombę głębinową z okresu II Wojny Światowej. Policjanci z Ustki , do czasu przyjazdu grupy wojskowych saperów zabezpieczali miejsce niebezpiecznego znaleziska oraz pobliskie ulice.


Mocna ekipa pomorskich policjantów zwyciężyła piłkarski turniej
( Słupsk, 26.03.2013 )

Drużyna Policjantów z Komendy Miejskiej w Słupsku wygrała I Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. Zmagania drużyn odbywały się w Hali sportowej im. Jana Pawła II w Miastku. II Miejsce na podium zajęli także Policjanci- wicemistrzostwo zdobyła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Gratulujemy!


Ukradł laserowy dalmierz
( Słupsk, 25.03.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mężczyźnie, którego za kradzież laserowego dalmierza zatrzymali słupscy Policjanci. Sprawcę zarejestrował sklepowy monitoring.


W domu miał ukrytą marihuanę
( Słupsk, 22.03.2013 )

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 25 letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał funkcjonariusze odnaleźli 7 gramów marihuany. Słupszczaninowi, za posiadanie marihuany grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


"PREWENCJA ALE INACZEJ" - finał w Słupsku
( Słupsk, 21.03.2013 )

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, wzięli udział zakończeniu turnieju edukacyjno-sportowego "Prewencja ale inaczej". Organizatorami przedsięwzięcia już od wielu lat oprócz funkcjonariuszy jest Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Mundurowi z komendy miejskiej, w ten sposób propagują wiedzę na temat pracy Policji, unikania zagrożeń i zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Pokazy sztuk walki i sprawności fizycznej funkcjonariuszy zapewnili słuchacze i wykładowcy Szkoły Policji ze Słupska. Nagrody uczsetnikom wręczył I zastepca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku , mł. insp. Tomasz Majkowski.


Okradli szkołę podstawową
( Dębnica Kaszubska, 20.03.2013 )

Policjanci z Dębnicy Kaszubskiej wyjaśnili sprawę kradzieży rynien i oświetlenia Szkoły Podstawowej w Motarzynie. Sprawcami okazali trzej byli absolwenci tej szkoły wieku 18, 23 i 30 lat. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci w Słupsku zabezpieczyli 1000 litrów nielegalnego alkoholu przemysłowego
( Słupsk, 19.03.2013 )

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Słupsku współpracując z funkcjonariuszami Izby Celnej w Szczecinie zatrzymali na terenie powiatu Słupskiego 35- letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne rozlewanie alkoholu. Policjanci zabezpieczyli 1000 litrów skażonego alkoholu, narzędzia do jego rozlewania i odczynniki chemiczne służące do jego oczyszczania. Zatrzymanemu 35 latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze Słupska mistrzami JIU-JITSU
( Słupsk, 15.03.2013 )

Dwaj Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zdobyli tytuły mistrza i wicemistrza Polski w brazylijskim Jiu-jitsu. Aspirant Przemysław Błoński i sierż. szt. Mirosław Kajkowski na co dzień trenowani sa przez wykładowcę Szkoły Policji w Słupsku podkom. Damiana Bartnickiego. Gratulujemy!


Zatrucie tlenkiem węgla prawdopodobną przyczyną śmierci dwóch kobiet w Smołdzinie
( Słupsk, 14.03.2013 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności zgonu 43 i 63 letniej kobiety, których ciała znaleziono w mieszkaniu w Smołdzinie. Prawdopodobną przyczyną śmierci mogło być zatrucie tlenkiem węgla z instalacji kuchenki węglowej. W mieszkaniu znajdował się także 43 letni mężczyzna, który z objawami zatrucia przewieziony został do słupskiego szpitala, gdzie pozostaje na obserwacji.


Kradzieże sklepowe - dwaj gdynianie zatrzymani w Słupsku
( Słupsk, 13.03.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Gdyni, zatrzymanym w Słupsku za kradzieże sklepowe artykułów spożywczych i kosmetyków. Wartość skradzionych produktów wyceniono na ponad 800 złotych. Policjanci ustalili już, że zatrzymani mężczyźni mają związek z co najmniej 7 podobnymi kradzieżami na terenie Słupska.


Policjanci w Słupsku oddali hołd zamordowanym
( Słupsk, 12.03.2013 )

Słupscy Policjanci złożyli kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez hitlerowców więźniów obozu pracy. Uroczystość odbyła się w czwartek , w ramach obchodów 68 rocznicy przejęcia miasta z rąk niemieckich przez wojska radzieckie.


XXII Turniej Służb Mundurowych
( Słupsk, 11.03.2013 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajęła II miejsce w meczach siatkówki rozgrywanych w ramach XXII Turnieju Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Mecze odbywały się w czwartek i piątek w hali sportowej Ośrodka Szkolenia Straży Pożarnej w Słupsku. Zwycięzcami okazali się zawodnicy 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska.


Zarzuty za próbę utopienia psa
( Słupsk, 07.03.2013 )

Na początku lutego 2013r. w Parku Kultury i Wypoczynku nieznana osoba próbowała utopić psa. Zwierzę wrzucono w zawiązanym worku do rzeki, dodatkowo worek obciążono kamieniem. Dzięki spostrzegawczości osób spacerujących nad rzeką worek został wyciągnięty na brzeg, a pies uratowany. Wczoraj policjanci ustalili sprawce tego czynu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwy kursant na egzaminie na prawo jazdy
( Słupsk, 06.03.2013 )

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku do egzaminu państwowego na prawo jazdy przystąpiła kursantka będąca pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i urządzenie wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w jej organizmie. Kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem, zagrożonym karą aresztu lub grzywny.


65 kilogramów tytoniu bez akcyzy zabezpieczone przez policjantów
( Słupsk, 04.03.2013 )

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Słupsku zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy posiadali i wprowadzali do obrotu tzw. krajankę tytoniową bez znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 65 kg tytoniu o wartości ponad 30 tys. złotych. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Tytoń bez akcyzy, narkotyki i broń
( Słupsk, 01.03.2013 )

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W trakcie kontroli okazało się że kierowca w bagażniku przewozi 3 worki z tytoniem bez akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, w trakcie przeszukania w jego domu policjanci znaleźli kolejne worki z tytoniem, narkotyki i broń palną. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


"Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw"
( Słupsk, 22.02.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we współpracy z sądami, prokuraturami oraz organizacjami pozarządowymi organizują w dniach 25 lutego - 1 marca 2013 roku "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Wyznaczeni policjanci w godzinach 7.30 - 15.00 pełnić będą dyżury, które zapewnią profesjonalną obsługę wszystkim zwracającym się o pomoc.


Miał w domu kilkanaście działek marihuany
( Słupsk, 22.02.2013 )

Policjanci Komisariatu I Policji w Słupsku zatrzymali 19 letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał funkcjonariusze odnaleźli kilkanaście porcji zafoliowanej w pakiety marihuany o wadze 10 gramów. Słupszczaninowi, który za posiadanie marihuany grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Kradzieże sklepowe - dwie kobiety zatrzymane w Słupsku
( Słupsk, 21.02.2013 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkankom powiatu słupskiego, zatrzymanym wczoraj za kradzieże artykułów spożywczych w miejscowych hipermarketach. Wartość skradzionych produktów opiewa na kwotę blisko 700 złotych. Teraz Policjanci ustalać teraz będą czy kobiety miały związek z innymi podobnymi przestępstwami.


Ujawnili kradzieże prądu
( Słupsk, 19.02.2013 )

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcja słupskiej komendy miejskiej ujawnili wczoraj cztery osoby, które nielegalnie pobierały energię elektryczną. Teraz funkcjonariusze ustalać będą wysokość poniesionych przez zakład energetyczny strat. Kradzież prądu jest przestępstwem za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwy wjechał na czerwonym świetle
( Słupsk, 19.02.2013 )

Blisko 3 promile alkoholu we krwi miał 37-letni kierowca audi, który wczoraj wieczorem w Słupsku spowodował kolizję wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Sprawca na widoki radiowozu próbował jeszcze uciekać jednak zatrzymali go Policjanci. 37- latek trafił do izby wytrzeźwień, a dzisiaj po wytrzeźwieniu odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu utrata prawa jazdy i kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


Włamali się do piwnicy swojego sąsiada
( Główczyce, 15.02.2013 )

Policjanci z Główczyc zatrzymali czterech mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy swojego sąsiada. Sprawcy zerwali skobel i kłódkę, a następnie ukradli 8 butelek domowej produkcji wina oraz zgrzewkę piwa. Dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą w tej sprawie zarzuty. Za włamanie i kradzież grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Dwaj Słupszczanie zatrzymani za wyłudzenie kredytu
( Słupsk, 13.02.2013 )

Słupscy Policjanci zatrzymali dwie osoby, które na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu chciały wyłudzić kredyt w wysokości 15 tyś złotych w jednym z miejscowych banków. Dwaj 46 latkowie dzisiaj usłyszą zarzuty. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Policjanci o bezpieczeństwie podczas ferii
( Słupsk, 11.02.2013 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Powodem tej wizyty były zbliżające się zimowe ferie, a przede wszystkim przypomnienie młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku przy pracy
( Główczyce, 11.02.2013 )

Policjanci z Komisariatu w Główczycach wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku przy pracy, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z gospodarstw rolnych w Dochowie. Pod kopytami blisko 700 kilogramowego byka, śmierć poniósł 52- letni właściciel gospodarstwa- obywatel Holandii. Ratujący go pracownik gospodarstwa z uszkodzeniami klatki piersiowej trafił do słupskiego szpitala gdzie pozostaje na obserwacji.


Wypadek - potrącenie na pasach
( Słupsk, 11.02.2013 )

Kierowca osobowego Mercedesa, wczoraj w Słupsku nie zatrzymał się na czerwonym świetle, wjechał na przejście dla pieszych i potrącił idące tamtędy trzy mieszkanki tego miasta. Poszkodowane słupszczanki doznały jedynie ogólnych potłuczeń i przewiezione zostały do słupskiego szpitala. Sprawcą wypadku okazał się 82 letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego - był trzeźwy.


Policjanci w Słupsku liczyli bezdomnych
( Słupsk, 08.02.2013 )

Dzisiejszej nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie z streetworkerami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Strażnikami Miejskimi ze Słupska, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Spis Osób Bezdomnych". Funkcjonariusze, odwiedzając pustostany, altany działkowe przeprowadzali ankiety wśród bezdomnych. Wyniki tej akcji i jej podsumowanie przedstawi niebawem Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


Trzej kłusownicy zatrzymani przez policjantów w Ustce
( Ustka, 05.02.2013 )

Policjanci z Ustki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo. Śledczy zabezpieczyli blisko 300 kg dziczyzny, ponad 250 sztuk amunicji , nielegalną broń i narzędzia służące do kłusownictwa. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Dwaj 16-latkowie z Ustki włamywali się do kiosków
( Ustka, 01.02.2013 )

Policjanci z Ustki wyjaśnili sprawę włamań do dwóch kiosków spożywczych i kradzieży artykułów na kwotę 8 tysięcy złotych. Sprawcami okazali się dwaj 16 latkowie mieszkańcy gminy Ustka i Główczyce. W mieszkaniach gdzie przebywali, Policjanci odnaleźli cześć skradzionych rzeczy. Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny, który podejmie decyzję o ich dalszym losie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków
( Ustka, 31.01.2013 )

Policjanci z Ustki zatrzymali 26-letniego mieszkańca tego miasta, który miał przy sobie blisko 7 gramów amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości tych narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Wpadł niosąc samochodowy zderzak w centrum miasta
( Ustka, 30.01.2013 )

Policjanci z Ustki zatrzymali 19-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o włamanie i kradzież elektronarzędzi. Włamywacz dzisiaj, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Ukradł rower sąsiadce
( Kepice, 29.01.2013 )

Policjanci z Kępic zatrzymali 53-letniego mieszkańca tej gminy, który włamał się do szopy swojej sąsiadki. Sprawca wyłamał skobel z drzwi, a następnie z wnętrza pomieszczenia ukradł damski rower. Mężczyzna, został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.


Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w Słupsku
( Słupsk, 28.01.2013 )

Trzech nietrzeźwych kierujących wśród 340 skontrolowanych osób, to bilans działań "alkohol i narkotyki" przeprowadzonym w miniony weekend przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej. Wśród kontrolowanych osób zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 2 lata pozbawienia wolności.


Działania alkohol i narkotyki na drogach powiatu słupskiego
( Słupsk, 25.01.2013 )

Policjanci ze słupskiej drogówki od wczesnych godzin rannych , na drogach całego powiatu prowadzą działania pn. "Alkohol i narkotyki". Dzisiejsza akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg kierowców jeżdżących na "podwójnym gazie" lub pod wpływem środków odurzających. Do południa, przebadano ponad 200 kierowców , Żadna z kontrolowanych osób nie była pod wpływem tych środków . Działania potrwają do jutra.


Przyłapany na kradzieży sklepowej
( Słupsk, 25.01.2013 )

Dwie elektryczne maszynki do golenia i słuchawki o wartości ponad 350 złotych, to wczorajszy efekt kradzieży jednego z klientów sklepu w Słupsku. 21 letni mieszkaniec gminy Potęgowo, ukrył skradzione rzeczy pod kurtka i w ten sposób niezapłaciwszy za towar usiłował opuścić sklep. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Kolejna wizyta litewskich policjantów w Słupsku
( Słupsk, 24.01.2013 )

Słuchacze litewskiej Szkoły Policji z Kłajpedy, po raz kolejny już goszczą w Słupsku. Wizyta gości z za wschodniej granicy odbywa się w ramach programu Unii Europejskiej "Leonardo da Vinci -Uczenie się przez całe życie". Program ich pobytu w Polsce obejmuje wspólne służby z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego i Ogniwa Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.


Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - działania Policjantów Ruchu Drogowego w Słupsku
( Słupsk, 22.01.2013 )

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Słupsku, realizują działania mające na celu zmniejszenie wypadków drogowych z udziałem pieszych. Akcja ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" trwająca od ubiegłego tygodnia, jest konsekwencją ostatnich-tragicznych w skutkach wypadków drogowych z udziałem pieszych na drogach powiatu słupskiego.


Prawie 2 kilogramy marihuany i 100 gram amfetaminy w mieszkaniu
( Słupsk, 21.01.2013 )

Prawie 2 kilogramy narkotyków o wartości blisko 60 tysięcy złotych zabezpieczyli w piątek kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku. W związku ze sprawą zatrzymany został 24 letni mieszkaniec tego miasta. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających zatrzymany słupszczanin usłyszał zarzuty. Za taki czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Odprawa roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 18.01.2013 )

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza jednostki i komisariatów podległych KMP w Słupsku. Obecny na spotkaniu zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger, wysoko ocenił pracę słupskich funkcjonariuszy.


W samochodzie ukryli ponad 70 gram marihuany
( Ustka, 14.01.2013 )

Policjanci z Ustki, w trakcie kontroli drogowej samochodu volkswagen passat zabezpieczyli ponad 70 gram ukrytej w schowku marihuany. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali cztery osoby w wieku 21- 27 lat. Trzy z zatrzymanych osób w piątek usłyszało zarzuty posiadania i udzielania narkotyków za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze Słupska grają w Wielkiej Orkiestrze…
( Słupsk, 11.01.2013 )

Już w niedzielę w całym kraju zabrzmi, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku jak zwykle z dużą przyjemnością włączają się do akcji zbiórki pieniędzy na szczytny cel. W tym roku zbierać będziemy wspólnie pieniądze na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku już dzisiaj rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.


Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji walczą o piłkarski finał w " XXII - Spartakiadzie Służb Mundurowych"
( Słupsk, 09.01.2013 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku rywalizowała dzisiaj w kolejnych już rozgrywkach w ramach " XXII- Spartakiady Służb Mundurowych". Na boisku w hali 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, o awans do finału, który odbędzie się w najbliższy piątek, walczyło 6 reprezentacji.


Policjanci ostrzegają - oszuści i złodzieje żerują na starszych osobach
( Słupsk, 09.01.2013 )

Do policjantów w Słupsku zgłosiła się 95 letnia kobieta okradziona przez dwie nieznajome kobiety. Wpuszczając do swojego mieszkania oszustki podające się za obwoźnych sprzedawców straciła oszczędności w kwocie ponad 2 tyś złotych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.


Aresztowany w sprawie o zabójstwo
( Słupsk, 08.01.2013 )

Policjanci ze Słupska ustalają okoliczności śmierci 60 letniego mieszkańca gminy Kępice. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali jego 44 letniego brata, który wczoraj usłyszał już zarzuty zabójstwa. Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolości.


Dwa śmiertelne wypadki w Słupsku
( Słupsk, 04.01.2013 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny dwóch tragicznych wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na drogach tego powiatu. Zginęły dwie osoby.


Zebezpieczono płyty z nielegalnymi programami
( Słupsk, 04.01.2013 )

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli komputer i ponad 100 płyt CD z nielegalnym oprogramowaniem i grami komputerowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Ponad kilogram amfetaminy zabezpieczyli Policjanci ze Słupska
( Słupsk, 02.01.2013 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 31-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Na terenie posesji gdzie przebywał mężczyzna, śledczy zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy o wartości co najmniej 30 tysięcy złotych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone